Czym spowodowany jest błąd 0x000000D1?

Witam. Jakiś czas temu miałem poważny problem z komputerem. Po powrocie do domu, chciałem odpalić laptopa którego miałem ze sobą w podróży, ku mojemu zdziwieniu zabieg ten nie udał się. Zaraz po ładowaniu windowsa wyskakiwał bluescreen. Z racji, że na pulpicie miałem ważne rzeczy postanowiłem “naprawić” uszkodzonego windowsa. Niestety- każda próba związana z naprawą, kończyła się podobnym bluescrrenem. Stwierdziłem, że zainstaluję, windowsa Vistę (bez formatowania partycji systemowej), ku mojemu zdziwieniu każda próba instalacji kończyła się w pewnym momencie niebieskim ekranem. Podobna sytuacja dotyczyła Windowsa XP, jedynie Linux z LiveCD dał się odpalić.

W tym momencie ciśnienie trochę mi podskoczyło, gdyż myślałem że sprzęt jest KAPUT. W akcie desperacji odkręciłem pokrywę laptopa i zamieniłem kości pamięci miejscami. W tym momencie jakby wszystko się uspokoiło i zaczęło działać. Zainstalowałem Viste, przegrałem potrzebne pliki, zrobiłem format i zainstalowałem XP. Wszystko chodziło ładnie przez jakieś 4-5 dni. Dzisiaj biorę laptopa na kolana i niespodziewanie niebieski ekran … o własnie taki:

143cc3514aa4d037m.jpg

Co może powodować ten wyjątek i co to za plik aswtdi.sys?

Dodam, że widzę go pierwszy raz od kilku dni.

aswtdi.sys to jeden z plików Avasta,więc tu bym się doszukiwał problemu.Spróbuj go odinstalować i zobaczysz czy pomoże.

No i dzisiaj jeszcze coś takiego:

c3878b13297ee475m.jpg

Ze strony MSDN

Co dalej polecacie wykonać?

Pobierz Windows Debugging Tools i sprawdź jaki sterownik powoduje ten błąd.

http://support.microsoft.com/kb/315263/pl

Postępowałem zgdonie z opisem z tego artykułu: http://support.microsoft.com/kb/315263/pl

W wyniku dla dzisiejszego zrzutu otrzymałem:

!analyze -show

!analyze -v

lm N T

Skorzystałem jeszcze z tego artykułu : Jak używać programu Dumpchk.exe do sprawdzania pliku zrzutu pamięci

Wyniki wrzuciłem poniżej:

DUMPCHK -C

Będę wdzięczny za analizę plików.

Z logów nic konkretnego nie wynika(przynajmniej ja nic nie widzę).Wcześniej pisałeś że problem występuje na XP jak i na Viście,a zamiana pamięci przyniosła chwilową poprawę.Dlatego winy szukałbym po stronie sprzętu,najprawdopodobniej pamięć ewentualnie zasilacz.

Sprawdzę pamięć memtestem wieczorem.

Spróbuje jeszcze zainstalować tą łatkę.

Problemy z Vistą jak i WIN XP występowały podczas próby instalacji windowsa. Przełożenie kości pamięci pomogło tz. udało się zainstalować Win XP jak i Vistę.

Powyższe dwa błędy pojawiły się w przeciągu tygodnia od reinstalacji (przez ten tydzień nie było nic grzebane w hardwarze).

Jak sprawdzę pamięci memtestem to dodam posta.

Spróbuje jeszcze zrobić aktualizację wszystkich sterowników, bo te które mam w tej chwili mają już około 2 lat.

EDIT:

No i Kolejny Bluescreen o 12:40 :slight_smile:

Tym razem coś takiego:

947b02206c90c23bm.jpg

Czyli było już:

Ciekawe co będzie dalej :slight_smile:

Niby TUTAJ microsoft daje opis jak sobie z tym poradzić. Sprawdzę i dam znać.

EDIT:

Po godzinie 16:00 miałem kolejnego BS:

df3441904e0aa0a6m.jpg

Przeskanowałem pamięć programem memtest86. Wyniki:

570131983ff90094m.jpg

Przeskanowałem program programem SeaTools (2 rodzaje testów) i HD Tune. Wyniki poniżej:

b38cb7b4c1665734m.jpg 66eac1bd9860d7ecm.jpg 77104c47a74b224em.jpg b96fc7ed2e2a2ecdm.jpg 9c56ecf99cc2fd48m.jpg f93c3ee117f2be52m.jpg 6acd140f43d15b7dm.jpg

Na moje oko wszystko wygląda OK.

Przeinstalowałem także wszystkie sterowniki.

Zobaczymy jak będzie teraz działał.