W czym złączyć piosenki w kilkugodzinny plik?

Witam. Wkrótce 18-stka, dlatego niezbędna będzie muzyka w dużych ilościach. Załatwiłem sobie porządne głośniki, ze sprzętem nie mam problemu. Jednak posiadam również kilkadziesiąt utworów, które chcę połączyć w jeden duży plik, tzn. klikam “play”, lecą 4 piosenki, jakiś kawałek zachęcający do przerwy ("idziemy na jednego, hoho :smiley: "), kolejne 4 kawałki itd. do samego rana. Oczywiście powinny być jakieś niewielkie przerwy między utworami, bądź drobne przejścia, nieprzeszkadzające w tańcu. Dotychczas wszystkie łączenia piosenek wykonywałem w Audacity, jednak słyszałem że w VirtualDj można zrobić to zdecydowanie lepiej. Dlatego moje pytanie brzmi: czy w Audacity można zrobić odpowiednie połączenie, które spokojnie nada się na wymagania 18-tych urodzin?

Merge MP3? http://www.shchuka.com/software/mergemp3/

Do łączenia rzeczywiście jest świetny, jednak chodzi mi o pewne przejścia, które ułatwiają dostosowanie się do nowego utworu (jakieś 2-3 sekundy przerwy między nimi). Również interesuje mnie opcja, aby po 4 utworach program automatycznie zatrzymał odtwarzanie na określony czas (10-15 minut), po czym je wznowił.

Ja bym to zrobił tak:

  1. Ustawiam na nagrywanie Mix stereo w Audacity,

  2. Operuję muzyką w odtwarzaczu muzyki np. Foobar2000 lub Winamp (Czyli robię te przerwy pomiędzy piosenkami),

  3. Zapisuję w Audacity całość i konwertuję do pożądanego formatu,

  4. Wychodzi całość w jednym pliku wraz z przerwami pomiędzy piosenkami :slight_smile:

Spróbuj programu 101 MP3 Splitter & Jointer dostępnego tutaj http://www.videoaudioconverter.com/mp3- … oiner.html :slight_smile:

Najmniej czasochłonne to było by stworzenie, choćby w notatniku listy odtwarzania którą zawsze można sobie dowolnie modyfikować. Jeśli chodzi o ciszę między utworami, to można sobie w Audacity nagrać pliczek ciszy. Nic też nie stoi na przeszkodzie aby nagrać 15 minut takiej ciszy.

Ja osobiście wolał bym stworzyć np. 10 list i włączać je ręcznie przez kliknięcie na pliku, ale to już Twój wybór.

Przykładowo taka lista mogla by wyglądać tak:

#EXTM3U

#EXTINF:-1

aaa.mp3

cisza.mp3

bbb.mp3

cisza.mp3

ccc.mp3

Listę zapisać np. pod nazwą lista.m3u i po kliknięciu na plik będzie odtwarzanie listy. W odtwarzaczu nie może być wówczas ustawione odtwarzanie losowe listy tylko w kolejności.

Przykładowy pliczek ciszy 3 sekundowej masz tutaj:

http://www.sendspace.com/file/gv5sf3

Ja też uważam, że nagrywanie jednego kilkugodzinnego pliku jest bez sensu. Całej imprezy nie zaplanujesz- kiedy muzyka, kiedy przerwa na kielicha… czemu w czasie przerwy ma nie być muzyki?? Za dużo komplikacji, a skończy się i tak na tym, że będziesz przewijał ciszę i skakał między utworami. Lepiej zrobić jakąś playlistę lub kilka. Zależy jeszcze z czego chcesz to na tej 18 odtwarzać. U mnie za ‘odtwarzacz’ robił telefon i po prostu miałem tam playlisty porobione- myślę, że specjalne pozbawianie się możliwości kontroli nad tym co leci to średni pomysł.