Czyszczenie dysz w hp

Witam,

chcialem spytac, czy ktoś wie jak uruchomic czyszczenie dysz w drukarce hp d2360.

Sprawdzałem w ustawieniach drukarki ale nic takiego nie mogłem znaleźc, w tematach pomocy i indeksie też - nie chodzi mi o druk strony testowej.

Problem polega na tym, ze żółty kolor nie drukuje w kolorowym tuszu, a pozostałe dwa tak, dlatego chciałem przeczyścic te dysze jakoś.

W lexmarku miałem taką możliwośc, ze druklowało mi takie grube pasy i w ten sposób czyściły się dysze. jak to zrobic w hp?

Zobacz, może masz dodatkowe oprogramowanie HP np przybornik i tam mogą być takie opcje lub w samym sterowniku.

A może koniec tuszu?

a możesz jaśniej, bo nie wiem o jaki “przybornik” chodzi i gdzie go mam szukac.

Uruchom

następnie

później

i tam masz

w którym jest opcja czyszczenia. Pozdrawiam

Wez jakaś szmateczke nasaczoną spirytusem i przeczysz dysze. Mi tak kiedys pomogło jak mi drukarka wciagała papier nieprawidłowo(gniotła go,mietoliła)

Bardzo Wam dziękuję za pomoc, ale niestety to nie pomogło :frowning: przy drukowaniu stronyw kolorze, dalej nie drukuje żółtegokoloru. Nie wiem co moze byc nie tak. W sumie wcześniej normalnie drukowało, a jak dolałem tuszu do kardridge’a, to żółtego nie chce drukowac. Dużorazy to robiłem i nie było nigdy problemu, a teraz taki zonk.

Czy jest możłiwe, ze zapowietrzyłosię tam coś?? a może o co innego chodzi?

Jeżeli już wielokrotnie napełniałeś to może po prostu to już koniec życia kardridża?

Raczej nie, bo ten kardridż napełniałem tylko raz, a to był drugi raz. Pisząc, ze robiłem to wiele razy, miałem na myśli inne kardridże :slight_smile:

Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Poczytaj tu:

http://druknet.pl/default.aspx?mid=24

Może trzeba nowy, ten uszkodzony lub kiepski tusz.

nie, nie :slight_smile: to nic z tych rzeczy, zawsze kupuję w tym samym sklepie i było ok :slight_smile:

A chciałem spytac, czy jest możliwośc, ze coś się zapowietrzyło w środku, jak wstrzykiwałem ten kolor żółty do środka?