Długi czas uruchamiania systemu

Podczas uruchamiania się systemu Windows wyświetla napis “Trwa Uruchamianie Systemu Windows” i trwa to bardzo długo , nawet ponad minutę. Potem dopiero wyświetla się animacja logo Windows i już po chwili ładuje się dalej i uruchamia system.

Poczytaj tu

strasznie-dlugi-autostart-t400498.html

Problem jest w moim przypadku inny niż ren w linku…

Mój polega na tym że to podczas bootowania systemu to się dzieje…

Początkowo nie było tak ale teraz stoi w miejscu i dopiero po pewnym czasie pokazuje się mieniące się logo Windows i zaczyna uruchamiać system…

Uruchom>wpisz msconfig>ok>uruchomianie -ile/jakie programy w autostarcie ?

Razem jest ich 12:

Realteck, VTune, Deamon Tools, System operacyjny MS,ISUSPM,JM36X IDE Setup, USB 3.0,Panda Retail, Panda 360 2009, Froove Monitor, EasyWirelessNet.

To wszystko.

VTune, Deamon Tools,Froove Monitor,ISUSPM <-ja bym te wyłączył i jak ten 1 nie wypisany nie jest ważny dla działania systemu też bym wyłączył.

Wyłączenie procesów z autostartu nie pomogło… Może mnie źle zrozumiano, ale to się dzieje po bootowaniu systemu.

Tzn. kiedy mamy bootscreen (chyba tak to się nazywa)

Wtedy to właśnie system stoi w miejscu i dopiero uruchamia się po pewnym czasie…

Freeze to niestety dość częsty przypadek ,spróbuj czystego rozruchu ,a może wpadnie się na jakiś trop ,co powoduje tą sytuacje.

Niestety, ale ten “poradnik” nie pomógł mi w rozwiązaniu problemu…

Chyba sobie to odpuszczę, przecież z tym też można żyć.

To znaczy że wykonałeś czyściutki rozruch i nadal freez ?

Tak…

Postępowałem według kroków jakie były w linku i nadal to samo…

Ale dla mnie to nic strasznego… Cieszę się że się uruchamia, nie zależy mi na szybkości rozruchu…

Choć początkowo gdy problem się zaczął pojawiać miałem obawy że system całkowicie padł., i resetowałem go kilka razy a potem okazało się po prostu że należy mu poświęcić trochę więcej czasu…

Możesz jeszcze w msconfig>rozruch>opcje zaawansowane ustawić np 2/4 procesory i max pamięci.

A czy to nie zaszkodzi działaniu komputera ?

Dodane 26.07.2010 (Pn) 23:06

A czy to nie zaszkodzi działaniu komputera ?

Nie, taka opcja jest raczej nie po to, by coś uszkadzać.

To włączę ją… Ale z jej sprawdzeniem poczekam do jutra bo dziś już nie mam ochoty na główkowanie… Biometeo jest niekorzystny więc i ciężko się komukolwiek pracuje…

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Łukash :smiley:

A jeśli problem nie ulegnie zmianie to napiszę jeszcze raz… Może wtedy dojdziemy do sedna sprawy…

Ja polecam inne rozwiązanie - zrezygnować z zamykania systemu na rzecz hibernacji. Przyspiesza start wielokrotnie i przy jej używaniu nie ma problemów z autostartem - system po prostu wraca do stanu w jakim go wyłączyliśmy. Stosuję to od dawna na 2 komputerach i działa to świetnie. Trzeba tylko trzeba poświęcić tyle miejsca na dysku ile mamy RAMu.

Dzięki -Pozdrawiam.

Nie ma sprawy,a sprawdzić trzeba wszystko.

Raczej zrezygnuję z hibernacji ponieważ gdy hibernuję system to aplikacja łącząca mnie z internetem nie może mnie połączyć z internetem z niewiadomych przyczyn, miałem to zarówno w iPlusie, jak i Orange Free…

Na iPlusie zdarzało się to na 3 systemach : XP, Vista oraz 7 ale nie wiem jak to jest z Orange Free…

Dodane 27.07.2010 (Wt) 19:06

Problem ustąpił po uruchamianiu systemu na 2 rdzeniach i maksymalnej ilości pamięci, ale już raz podczas uruchomienia system nieoczekiwanie sam zresetował się w trakcie ładowania Windowsa… Czy lepiej przywrócić ustawienia fabryczne ? Czy poczekać i zobaczyć czy problem będzie się powtarzał…

Sprawdź czy problem się powtarza ,jak tak, to ustaw na 4 procesory ,potem zostaw np max pamięci i sprawdź.

Chyba sobie to odpuszczę… Po kilku prawidłowych uruchomieniach komputer ponownie pokazuje swoje kaprysy… Problem znów się powtarza… To jest jak walka z wiatrakami… Czy możliwe jest że wina leży po stronie sprzętu ?? W podpisie jest w razie czego.