Darmowa alternatywa bluesoleil

witam.

tak jak w temacie, poszukuje darmowej aplikacji do obsługo bluetoot, bardzo użyteczną jest bluesoleil ale niestety jest to wersja płatna, jeśli ktoś zna jakąś dobrą aplikacje do obsługi bloota to proszę o podanie.

Program ma służyć do przesyłania plików pomiędzy tel a kompem, najlepiej hurtowo i bez konieczności potwierdzania.

z góry dzięki i pozdrawiam

Bluesolei powinieneś dostać z płytką do np adaptera BT na usb (ja tak dostałem). Jeżeli chcesz coś szybko przesłać i dużo to zapomnij transfer to ok 40-150kb/s max. Więc lepiej już przez kabel.

ja kupiłem bloota bez oprogramowania, a windosowskie to np. jak przesyłam 10 fotek z tel na netbooka to za każdym razem muszę na kompie kliknąć odbierz plik, to jest denerwujące, wiem że przewodem jest szybciej, ale nie o to mi chodzi.

Jest jeszcze Widcomm http://widcomm-bluetooth.software.informer.com/ Wygląda na to że darmowy.

niestety ten program nie “widzi” mojego adaptera bluetooth :frowning:

Niedobrze. Szczerze ci powiem, że osobiście wole używać BT pod linuxem, tam działa normalnie i bez instalacji czegokolwiek.

ten blooth co mam to pod ubuntu również rewelacyjnie nie działał, jedynie co to bluesoleil jakoś sprawiał że pod windom działało elegancko ale nie będę płacił i nie używam.

no trudno że nie ma zamienników, trzeba się będzie męczyć.

dzięki

pozdro

Ja kupiłem Mini Adapter Bluetooth, do tego płytka z BlueSoleil. Koszt 3 zł., więc podejrzewam, że naprawdę warto.