Darmowa sieć 3G - mit?

Witam, zainspirowany możliwością darmowego odbioru internetu za pośrednictwem urządzeń do czytania książek elektronicznych (e-booki) pochyliłem się nad netbookiem Acer Aspire One 3G. Urządzenie ma wbudowany modem do łączenia się właśnie tą metodą. Podczas próby połączenia się z internetem za pośrednictwem Połączenia Szeregowego WAN Miniport (PPPOE) wyskakuje okno z koniecznością wpisania Nazwy Użytkownika i Hasła. Nie wiem o co chodzi więc naciskam dostępny przycisk Połącz po czym przerywa się próba połączenia komunikatem Błąd: 651. Czy jest to możliwe żebym mógł łączyć się z internetem na tym urządzeniu za darmo? A jeśli nie to jak można w ogóle wykorzystać ten modem?

A włożyłeś tam jakąkolwiek kartę SIM? Z darmowych to chyba tylko Aero2.

Przyjacielu tak to wygląda:

[http://i.ebayimg.com/t/ACER-Aspire-One- … ~60_57.JPG](http://i.ebayimg.com/t/ACER-Aspire-One-Gateway-WWAN-3G-card-Ericsson-F3307-3G-HSPA-WCDMA-For-Toshiba-/00/s/MTAxNFgxMjgy/z/2UgAAOxy4c5RvssR/%24(KGrHqV,!rcFG(-OJtgSBRvssRfEQg~~60_57.JPG)

Nie widzę możliwości włożenia tam karty SIM.

Na przyszłość - nie wklejaj na forum tak wielkich grafik.

Co do tematu - piszesz o modemie 3G - takie modemy są na karty SIM, więc albo nie masz takiego modemu, albo źle szukasz.

Podaj dokładną nazwę netbooka.Acer Aspire One to tylko nazwa serii.

Tytuł tematu pasowałby taki “Jak przystosować Acer Aspire One x do darmowego internetu 3G”.

Pod x podstawiasz właściwą wartość.

OK, wątpliwości zostały rozwiane - znalazłem gniazdo na kartę SIM. Zatem urządzenia wyposażone w wewnętrzny modem 3G również wymagają posiadania takiej karty. Czyli możliwość darmowego dostępu do internetu (nie mówię tu o Aero2) tak jak to jest w przypadku czytników e-book w laptopach nie ma miejsca? Dziękuję za pomoc i sorry za nazwę postu teraz faktycznie wydaje się nie na miejscu.

Niektóre czytniki e-book też posiadają modem 3G.

Na przykład KINDLE 3 3G.

W sieci 3G darmowy internet jest tylko w AERO 2.

Oczywiście inni operatorzy też mają taryfy z darmowym internetem, ale prędkość jest bardzo ograniczona np 16 Kb/s, albo trzeba spełnić jakieś warunki.

Skoro chcesz korzystać z sieci na łączu telefonii komórkowej, to w jaki sposób chcesz się podłączyć do sieci operatora bez karty sim? Natomiast dane do logowania i hasło podaje Ci operator sieci.