Darmowy VPS - czy jest taka oferta

Czy istnieje darmowy VPS? Zna ktoś jaki, używa?

Do postawienia na nim serwera Teamspeak.

 

Adnotacja do wszystkich osób które będą mówiły że lepiej kupić itd. -  no niestety nie każdy ma takie możliwości i uczyć można się na darmowych rzeczach

https://www.cloudrino.net/my/terms.php

Bez karty kredytowej ciężko będzie.

Jeżeli masz takową to Amazon Free Tier.

Tylko nie wiem czy akceptują tam serwery TS.

Wtedy masz za darmo rok i możesz zrezygnować.

 

No ale przecież możesz się “uczyć” (nie wiem co serwer TS ma wspólnego z nauką, bo dla mnie to zabawa ale ok) na Virtualboksie, konfigurując sieć w ten sposób, że będziesz łączył się jak do dedyka/vps.

“Darmowy vps” raczej i tak nie da Ci zbyt wielu możliwości.

 

Poza tym jeżeli nie jesteś niepełnosprawny i NAPRAWDĘ chcesz się czegoś nauczyć to uważam, że takie użalanie się nad sobą, że nie jesteś w stanie zarobić / wydawać 20-30 zł msc jest po prostu żałosne i stanowi wymówkę dla Twojego lenistwa…

Np. niepełnoletnim ciężko znaleźć pracę

Darmowe VPSy są dostępne, wymagają rejestracji i nie masz pewności czy uzyszkasz dostęp (zwykłe zbieranie adresów e-mail). I jak pisał kolega wyżej, licz się z ograniczeniami, np. brak publicznego IP lub tylko IPv6.

A na pewno tak źle będzie z tym?
https://www.cloudrino.net/index.php#hero
Chociaż żeby postawić na nim bota muzycznego TS

https://tiktalik.com/pl/

może nie darmowy ale 8 zł/msc to prawie jak za darmo.A jakośc usług mają na bardzo wysokim poziomie.

Źle może i nie, ale jak pisałem, podajesz e-mail i czekasz na przyznanie VPS. Na zagranicznych często kończy się zwrotką typu “Sorry, ale nie możemy dać Ci VPSa”.

Chyba ktoś tu nie odróżnia cen netto od brutto. Nie 8zł, lecz 9,84, a dokładnie 31*24*0,011*1,23 = 10,66 zł/miesiąc, w miesiącu który ma 31 dni za najtańszą opcję. VPSy rozliczane są godzinowo, więc stawka nie jest stała.

 

Chyba najtańszy VPS dostaniesz w Aruba za 4zł/miesiąc brutto. Pod TS spokojnie Ci wystarczy.

Jak używasz ts’a do gier itd postaw serwer u siebie - wygodniej jest :wink:

OK, a ten serwer jest tylko czynnny jak ja mam włączony komputer i program?
I jak zrobić żeby każdy mógł do niego dołączyć? Dodam że mam zmienne IP.

Na logikę, jak wyłączysz komputer to serwer również nie będzie działać.

DDNS.

Stawianie u siebie… No jeśli tylko pod gry i macie jakąś tam ekipę kumpli, to spoko, ale w innej sytuacji to nie bardzo.

Tym bardziej, że te vpsy to kwestie zrzucenia się po kilka złotych miesięcznie.

Ze względu na to, że dla hostingodawców oraz firm udostępniajacych serwery VPS i dedykowane w żaden sposób nie jest opłacalne rozdawanie serwerów VPS za darmo, stąd też nie ma prawie w ogóle ofert z darmowymi VPSami. Na pocieszenie mogę dodać, iż niektóre firmy mają VPSy już od 200/300zł rocznie, co daje usługę w bardzo dobrej cenie , najczęściej 1 adres IPv4 i jakąkolwiek gwarancję działania tej usługi. Zalecałbym mimo wszystko zainteresować się ofertą najtanszych vpsów anizeli szukania na siłę darmowych VPS.