DDR SDRAM - pomoc w doborze, nowe pytania!

Ścigany potrzebą dokupienia sobie pamięci RAM do komputera ściągnąłem sobie Everesta. On powiedział mi, że mam w komputerze pamięć DDR SDRAM. Teraz mam pytanie, szukałem tego na allegro, ale nie łapię się w tym i nie wiem za bardzo które kupić. Czy ktoś mógłby mi doardzić?

Najlepiej z takimi samymi parametrami jakie masz obecnie.

łopatologicznie, jeśli masz coś takiego w Everest

ramf.jpg

to będzie pasował, którakolwiek pamięć z

http://allegro.pl/listing.php/showcat?i … 1order=bd

Sprawdź jaka masz płyte główną. Poszukaj jej na stronie producenta i sprawdż jakie obsłuży twoja płyta główna (musisz znależć parametr wyrażony w MHz). Jesli nie znajdziesz tej informacji kup DDR 400 Mhz.

bezp.png

Teraz mam kolejne pytania.

1.Czy bardziej opłaca się kupić nową czy używaną pamięć? (Jeżeli ktoś by mógł podać kilka linków do aukcji ze sprawdzonymi pamięciami)

  1. Czy bardziej opłaca się dokupić 3 kostki 512RAM które są znacznie tańsze od kostek 1GBRAM? (Chodzi mi o to, czy będzie widoczna różnica w efektywności pracy komputera z 2GBRAM a 4GBRAM. Jak sie to ma Efektywność - Cena)

Dodane 30.08.2010 (Pn) 16:41

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź na moje ostatnie pytanie. Pozdrawiam.

A ile masz slotów na kości RAM ??

Jesli masz system 32 - bitowy to nie ma sensu wkładać 4 GB.

Mam 4 sloty (99% pewności, nie chce teraz otwierać komputera :D)

dokup 3 x 512

mogą byc uzywane, ale najlepiej jak ktos je testowal memtestem przed sprzedaniem

Jeszcze jedno pytanie, jest możliwość zepsucia komputera, przez nadmierną ilość RAM’u bądź jego inne taktowanie (mHz)? Jestem zielony więc…

Chyba kupię 2 kostki 1gb. Wtedy mam jeszcze 1 slot wolny i ewentualnie 1 512 do wyjęcia gdybym potrzebował 4GBRAM. Pozdrawiam, ponownie :slight_smile:

Aby się pozbyć wątpliwości podaj nam jeszcze jaką masz płytę główną, wtedy się wszystko wyjaśni.

Nie o to chodzi ze mozesz cos uszkodzic . Chodzi o to że system 32 bitowy nie wykorzysta całych 4 GB na przechowywanie informacji. Część pamieci RAM bedzie zostawać pusta w trakcie pracy komputera. Ale jesli chcesz mozesz zamontowac 4 GB.

I dobrze by było jakbys uswiadomil jaka masz płyte główna !!

bez1m.png

Proszę.

W planach miałem kupno Windowsa 7 64 bit - za czym idzie tez pytanie, czy mój komputer (i głównie procesor) to pociagnie.

Masz tylko 2 sloty na RAM. Kup 2 kostki po 1 GB 400MHz identyczne a tą 512 MB sprzedaj komuś.

A płyte główna masz taką

http://allegro.pl/item1153373594_msi_pm … ooler.html

Dzięki za wszystko. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!