Szkła kontaktowe

witam! posiadam wadę wzroku (krótkowzroczność) noszę okulary dioptria: LO : -1 PO : -1. chciałbym zapytać was co sądzicie o szkłach kontaktowych? jak trzeba ich używać, czy sciagac na noc? czy są drażniące jak się je nosi?

Wkładasz do oka i jazda :stuck_out_tongue:

Lepiej przejść się do okulisty, wtedy on by ci najlepiej powiedział.

Do tego musisz mieć troche $ bo trzeba kupować płyn do ich mycia.

Możesz zamówić sobie też takie, które będą miały np. wygląd oczu lwa/geparda (fajna opcja) :stuck_out_tongue:

dioptria :wink:

zasadniczo nie, chociaż zdarzają się sytuacje gdy coś jest nie tak i wówczas oko zostaje podrażnione

tak

kolejkna sprawa jest taka czy będziesz umiał je założyć

hmm tak tylko pytam bo powoli okularki zaczynają mi przeszkadzać (sport). Co raz częściej zastanawiam się nad laserową korekcją wady wzroku, ale muszę mieć ukończone 18 lat żeby to zrobić i druga sprawa koszty: najtańszą metodą 1500 zł od oka droższa 2300 :confused: więc ciut drogo ale się opłaca ;]

Mnie szkła miesięcznie wynoszą 50 - 60 zł w zależności od wielkości flachy płynu do ich czyszczenia.

Podobno nie wszyscy mogą nosić, zdanie mojej okulistki.

coooo :o myślałem, że kupujesz jedne i spokój :frowning: :smiley: to lipa ;D wole dozbierać na laserówke :confused:

Tak kupujesz jedne, ale musisz je czyścić w specjalnym płynie, który niestety nie jest darmowy :wink:

musisz mieć co najmniej 20 lat, dopiero wtedy mogą Ci zrobić laserową korekcję, bo wcześniej jeszcze wada się nie ustabilizuje czy coś takiego i nie można robić. poza tym nie wiem czy Ci się opłaca wydać dużą kasę na operację tak małej wady… Słyszałam, że to nie jest w każdym przypadku takie stuprocentowo skuteczne…

nie kupujesz jednych! soczewki możesz kupić np miesięczne czy tygodniowe, wtedy za miesiąc czy tam ten tydzień musisz je wymienić na następne. albo możesz sobie kupić naraz dużo par soczewek jednorazowych, tzn że używasz dzień i potem wurzycasz i bierzesz następne, oszczędzasz wtedy bo nie musisz kupować płynu do czyszczenia. możesz też znaleźć bodajże soczewki które można nosić długi okres czasu, chyba nawet ponad miesiąc i nie musisz ich zdejmować na noc… ale im dłużej jakieś nosisz i jeśli nosisz w nocy to jest większe prawdopodobieństwo zarobienia infekcji czy podrażnienia oka… a już na pewno nie można zakładać na noc soczewek tylko dziennych!

oczywiście wszystko jest zależne od zasobności portfela, jak zwykle z resztą. Myślałem o tej klinice: klik