Dell/Lenovo/Toshiba/Asus

Znalazlem lapki firm jak w temacie o podobnych parametrach z drobnymi roznicami w cenach -/+ 200zl

I teraz pytanie ktore firme polecacie a ktorej sie wystrzegać , najlepiej z jakims sensownym uzasadnieniem

dell to najgorsza firma moim zdaniem a lenovo to nie znam toshiba ma moja siostra lapka i się trzymie już ma ze 4 lata to chyba dobra firma ;D

aa i do tego jeszcze soniak

Nie kieruj się firmą, a opiniami o konkretnym modelu laptopa. Każda z tych firm, które wymieniłeś jest dobra (choć ja osobiście jestem fanem Lenovo :P)

Chciałem kupić Lenovo wydawało mi się że to solidna opcja , a kumpel mówi mi że to chińskie /cenzura/ i teraz mam dylemat straszny

Co powiecie o tym Lenovo?

Powiem tyle bardzo dużo osób chwali della , za toshibe przepłacasz, a Asus to taki kompromis między jakością wykonania i ceną. Więc ja chyba bym się zdecydował na Asusa

Swego czasu zrobiono testy niezawodności laptopów. Wygrała Toshiba i jeszcze jakaś firma, nie pamiętam już, jaka. W domu mam dwa laptopy Toshiba. Oba chodzą niezawodnie już kilka lat. Nie mam zastrzeżeń również do Asusa. Przy zakupie nowego laptopa zwracaj uwagę na to, aby plomba na opakowaniu była nienaruszona i pudełko nie otwierane. Jak kupisz laptop z rozerwaną plombą, to nawet najlepsza firma może sprawić ci niemiłą niespodziankę. Trzeba zadzwonić do sklepu i dopytać się o tę plombę. Moje laptopy były fabrycznie zaplombowane.

@Peixe90

Powiem krótko … Twój kumpel nie ma pojęcia o czym mówi. Te 4 firmy, które wymieniłeś, to jest czołówka światowa jeśli chodzi o produkcję laptopów. Ja korzystam z laptopa Lenovo od 3 lat. Póki co nie miałem żadnych problemów (i raczej nie zapowiada się, żeby jakieś miały się pojawić). Jeśli miałbym kupować nowy laptop to bez wahania kupowałbym laptop tej firmy. Oczywiście najpierw bym sprawdził, które modele mają najlepszą opinię. Jeszcze raz podkreślam … wszystko zależy od tego na jaki model się zdecydujesz. Nawet dobrym firmom zdarzają się wpadki. Powiem tak, czy jak idziesz kupić telewizor, pralkę (cokolwiek) to mówisz poproszę produkt tej firmy i nic poza tym nie sprawdzasz? :smiley:

Boże jaka łasica.

Mam w domu 3 Asusy plus 1 ma moja dziewczyna. Najmłodszy ma rok. Najstarszy 4 lata. Jedyna rzecz jaka się stała laptopowi to skończyła się bateria w tym najstarszym modelu. Żadnych problemów czy serwisów. Zadbane chodzą bardzo ładnie i się nie grzeją.

No dobrze, ale nie mają podświetlanej klawiatury i napewno błyszczący ekran. Miałem asusa K70ID-TY074V-4 i jak patrzyłem w ekran to widziałem swoją twarz jak w lustrze, trochę denerwująca sprawa, w nocy musiała się palić lampka bo klawiatura ciemna. Teraz mam Dell Vostro 3750 i5 2410M GT525 i jest super. Matowa matryca 1600x900, podświetlana klawiatura usunęła dawne problemy. Jak na razie jestem z niego naprawdę zadowolony.

Ok dzięki za pomoc

To już powoli można przechodzić do sedna dyskusji , mianowicie wyboru lapka

Chce go odebrać osobiście , a to że mieszkam w świętokrzyskim dużego wyboru nie miałem

znalazłem coś takiego:

http://www.gram.pl/sklep/sprzet/lenovo- … aign=sklep

http://www.gram.pl/sklep/sprzet/dell-in … aign=sklep

http://www.saturion.pl/index.php/produc … odukt.html

http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki … om=skapiec

jak sądzicie który najlepszy?

Jeżeli ma służyć do wszystkiego to wg mnie mało pamięci RAM, dzisiaj 4 GB to trochę mało. Ja gustuję w 17 calowych.

ram 4giga to duzo , teraz mam 1,5g i żyje , zreszta to najmniejszy problem dokupie sobie za pare lat jak cos

A to ze gustujesz w 17-stkach naprawde srednio mnie obchodzi T_T

Do czego będziesz używać lapka najczęściej? Wszystkie przedstawione wyżej modele mają bardzo podobne parametry (różnią się głównie kartami graficznymi i procesorami). Jeśli sprzęt ma służyć do grania porównałbym sobie osiągi poszczegolnych kart graficznych oraz poszukał opini o tych modelach w sieci (ich wadach i zaletach).

O ile dobrze widzę część w/w sprzętu ma słabszą kartę graficzą i nowszy procesor i na odwrót.

I na koniec, nigdy nie słuchaj opini że firma A produkuje dobre laptopy a firma B nie. Wszystko zależy od konkretnych modeli i każdemu producentowi może przytrafić się coś zarówno lepszego jak i gorszego.

Z tych laptopów, które wymieniłeś to ja bym brał ten http://www.saturion.pl/index.php/product/122664/produkt.html, a to dlatego, że ma procesor w nowszej technologii (na rynek wszedł dopiero w pierwszym kwartale tego roku). Problem polega na tym, że to jest stosunkowo młody model laptopa, więc nie ma za bardzo opinii na jego temat, a to oznacza, że będziesz trochę takim królikiem doświadczalnym :slight_smile: Patrząc na same części można powiedzieć, że to bardzo dobry sprzęt.

No i jest jeszcze jedna kwestia, tzn. tego jaki system operacyjny będziesz na tym laptopie instalował. Z tego co widzę oferowany jest preinstalowany Win 7 HP 64bit (i bardzo dobrze, bo obsłuży przynajmniej cały dostępny RAM). Ale nie wiem jak się ma sprawa w przypadku innych systemów operacyjnych, np. Linux-ów 64 bitowych. Nie wiem, czy na alternatywnych OS-ach dostępne są sterowniki dla tej karty graficznej. A może się okazać, że będziesz musiał takowy OS zainstalować, np. na studiach. Choć w sumie ostatecznie pozostaje maszyna wirtualna.