Diagnoza zepsutego komputera

Potrzebuję zdiagnozować co nie działa w moim komputerze. Problem przedstawia się w ten sposób, że podczas użytkowania komputera wyskoczył mi blue screen ( STOP 0x0000050) komputer się wyłączył i ponownie nie włączył. Uruchomiłem go ręcznie, lecz na ekranie nic się nie pojawiło, modem się nie włączył tak samo klawiatura nie chodziła, a o dziwo myszka świeciła. Sprawdzałem monitor na innym kompie - działa. Pytanie czy padła grafika ? Czy może płyta główna ale wydaje mi się, że gdyby to była płyta to nie włączył by się komputer. Resetowałem bios. Proszę o pomoc.

Jeżeli komputer nie chce się właczyć, to jest wielce prawdopodobne że nastąpiła awaria zasilacza, albo płyty głównej.

No niby komputer się włącza wiatraczki chodzą i myszka. No i cały czas świeci się zielona kontrolka na jednostce centralnej ale monitor czarny.

Kod błędu wskazuje -uszkodzenie ram,hdd-sprawdź na innym komputerze.

http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind … od-a11.htm

A nie da się sprawdzić tego w inny sposób bo nie mam takiej możliwości. Ramu specjalnie nie będę kupował, a ten komputer z którego teraz korzystam nie obsługuje tego ramu ani dysku tu nie mogę podłączyć. Ten sam problem w odwrotną stronę.

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html

Po włożeniu płytki nic się w sumie nie dzieje na początku wczytuje jak zwykle a potem się wycisza i nic.

A hdd chodzi ci w ogóle-jakieś objawy ciepła obudowa,buczy lekko,cokolwiek ?Ile masz kości ram ?Jeśli 2-to wyjmij jedną .Sprawdź miernikiem napięcia na zasilaczu.

Trudno określić sam procek i jego chłodzenie chodzą dość głośno i trudno mi powiedzieć co do hdd. A ram mam 2 kości od początku wyjąłem jedną jak tylko się zepsuł komputer sprawdzałem nią wszystkie sloty, a potem 2 sprawdzałem nic nie działało.

Dotknij palcami obudowy hdd-ciepła,lekkie drgania to działa.TYLKO OSTROŻNIE ŻEBY CIĘ NIE POPIEŚCIŁ PRĄD.

Napięcie z zasilacza do grafy i dysku jest git ale jak MPC sprawdzam no to żadnych wartości nie ma. Tam gdzie powinno być 12V pokazuje 0.01. Nie wiem jak to dokładnie pomierzyć te 24 piny wiem mniej więcej gdzie masa itd Ale to samo np jak nie włączę kompa to nie pomierzę napięć na hdd ale jak odłączę MPC to komp się przecież nie włączy więc nie ogarniam.[OK sprawdziłem to MPC wszystkie napięcia się zgadzają]

Czyli to pewnie hdd albo grafika bo tak to cała reszta na 100% chodzi.

HDD drga i to nieźle nawet, więc jeśli to objaw działania to tak właśnie jest :slight_smile:

A da się jakoś sprawdzić jeszcze tą grafikę bez przekładania do innego komputera ?

Grafikę zintegrowaną powinieneś mieć na płycie głównej-podłącz monitor do zintegrowanej

Moja płyta główna to Gigabyte M56S-S3 i chyba nie posiada grafiki zintegrowanej.

Ponawiam prośbę o diagnozę mojego komputerka tyle, że teraz w grę wchodzi kilka spraw.

Grafika jednak działa, pamięć ram też oraz hdd. Komputer ogólnie się uruchamia ale na monitorze nic się nie pojawia ani post ani nic. Co może być tutaj problemem bios, za słabe napięcie na bateryjce biosu 2,7V, a może uszkodzona płyta główna ?