Disk boot failure, insert system disk and press enter

Witam, od paru dni mam problem z komputerem to znaczy nie chce się uruchomić za 1 razem pojawia się komunikat: DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER, a jak już się uruchomi to strasznie się zacina i tylko reset pomaga :|.

Program HD Tune pokazuje coś takiego:

2618031000_1307285484_thumb.jpg

1101713200_1307285546_thumb.jpg

Czy to oznacza że dysk jest już do wymiany?

Pozdrawiam

6 sektorów uszkodzonych, problem z transmisją między kontrolerem a dyskiem (wymień taśmę), zarchiwizuj dane i wyzeruj dysk programem hdat2 lub mhdd.

niewykluczone, że dysk do wymiany.

Przetestuj go programem MHDD. On najlepiej wskaże, czy dysk ma bad sectory czy nie.

Wyzerować to znaczy?

mhdd i funkcja erase, zwana też zerowaniem, lub low level formatem :slight_smile: chodzi o nadpisanie każdego zapisywalnego sektora 0 :wink:

Hmmmm to już raczej odpada bo nie znam tego programu :-(. Niepokoją mnie również napięcia wychodzące z mojego zasilacza PowerFox: Przewody czerwone 5,27V, żółte 12,27V, pomarańczowe 3,34V.

no-nejmowy zasilacz, prawdopodobnie to on niszczy Ci dysk.

Niszczy dysk ale co wychodzące napięcia czy producent?

nie od dzis wiadomo ze elektronika jest bardzo czula na skoki napiecia ;>

A jakie powinny być prawidłowe?

http://www.wgk.waw.pl/forum/viewtopic.php?p=245091

miałem ten sam problem na poprzednim kompie i pomagała instalacja systemu od nowa ale SEBAELE ma racje co do zasilacza zawczasu kup nowy bo po mniej więcej pół roku spalił się zasilacz i dysk twardy i ponad 300 giga danych przepadło

Bad sectory z pierwszego obrazka występują na początku dysku (tam gdzie zapisywane są pliki systemu przy instalacji) więc ponowna instalacja systemu nie ma sensu. Przy naprawianiu dysku zadbaj o podział na jak najmniejsze klastry i jak radzą koledzy przeprowadź LLF (Low Level Format). Warto zakupić też zasilacz markowy, z odpowiednim zapasem mocy (450/500W)

Klastry to znaczy?

Zobacz tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klaster_dyskowy .

Witam ponownie, czy może mi ktoś powiedzieć jak nagrać ten MHDD na płytę? Pytam bo dziś to zrobiłem u znajomego ale u mnie nie chce się uruchomić :-(.

Może źle coś nagrałem a robiłem to programem Nero Essentials następnie utwórz dysk z danymi.

Nie zaznaczyłeś pewnie że płyta ma być BOOTowalna w opcjach NERO

Nagrałem jeszcze raz i wszystko jest ok. Kolejny problem to jak ustawić master na dysku WD1600AAJS który nie posiada żadnych zworek, a z tego co wyczytałem to podczas zerowania ma być ustawiony na Master.

I czy opcja REMAP pokazuje mi tylko informację przed i po zerowaniu? Czy coś również naprawia?

Dodane 19.06.2011 (N) 0:39

Mam ten program ale czego takiego tam nie ma jak erase oraz low level :frowning:

Opis działania MHDD:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … 63#4147863

Dysk ustawisz na master za pomocą taśmy i BIOS-u (dla pewności odłącz inne dyski).

Więc jeśli możesz to powiedz mi jak go ustawić na master skoro nie ma on żadnych zworek, a dysk to SATA WD1600AAJS.

I czy coś się stanie jak nie będzie na master?