A disk error occured... Przeboj z dyskiem twardym?

Witam!

Mam laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro 2030, i w nim był dysk 60GB. Wszystko ładnie pięknie aż nie zaczał wyświetlać się błąd dysku. Uruchomiłem konsolę odzyskiwania fixboot, fixmbr, chkdska /r <- z 3h trwało ponaprawiało niby wszystko ok. Instalacja systemu, i po skopiowaniu plików po uruchomieniu bluescreen i informacja żeby sprawdzić dyski. Wtedy zaczeło się pojawiać A disk read error occurred… Pomyślałem że nic nie pomoże, tylko nowy dysk. Ale zeby mieć pewność wyjąłem z HP drugi dysk, podłaczyłem pod Fujitsu i to samo się wyświetla, dysk wykrywa (dysk z systemem od HP WinXP HE). Pod HP podłaczyłem z Fujitsu to go nawet nie wykryło. Czyli dysk też na śmieci, ale dlaczego na dysku z HP to samo się dzieje? Dysk z HP działa w laptopie HP. Czy przez to że system jest zainstalowany (WinXP HE)? Robiłem na nim też fixboot, fixmbr. A jeszcze w 3 laptopie ASUSa mam 250GB dysk, który po podłączeniu do Fuji nie jest w ogóle wykrywany. I koniec końców, po włożeniu wszystkich dysków na miejsce w Fuji wyświetla:

Usuń dyski lub inny nosnik

Zrestartuj, naciskając klawisz

I jak na to patrzeć?

Pozdrawiam

Odpal MHDD i sprawdż czy masz bad sectory.

Dysk już wiekowy więc mógł się zużyć.

Ewentualnie można spróbować zrobić LOW FORMAT. Jeśli są BAD SECTOR’y to większość potrafi naprawić. Dodatkowo powoduje że nie pojawiają się od razu nowe.

Już robiłm low level formata, nic nie pomogło, już jestem nastawiony na wymianę hdd, ale dlaczego 2gi dysk z HP, działający w laptopie nie działą w Fujitsu?


EDIT:

Robiłem test mhdd, przy 0,1% zawiesza się, pokazuje dużo bad sektorów, dużo odczyt >500ms. Dysk do wywalenia. Ale dlaczego w Fuji nie wykrywa mojego dysku z laptopa (z Asusa). W ogóle w biosie zamiast nazwy dysku jest none. Dlaczego tak?

Pozdrawiam