Długie wyczekiwanie na pulpit :(

hej, mam problem otóż chyba mój avast(antywirus) wykrył mi wirusa więc usunąłem go, a teraz gry uruchamiam komputer muszę długo czekać na tym “zapraszamy” ponad minute, po czym wyskakuje komunikat: system windows nie może odnaleźć pliku:,"C:Documents and settings/…csrss.exe

Jakim sposobem moge się tego pozbyć?

To jest plik infekcji proszę podać logi OTL instrukcja otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

bez logów też się przecież moze obejść, a nie będę ich robić bo już raz jak robiłem to mi się komp zjebał… :confused:

usuń te odniesienie z uruchamiania

:slight_smile:

tzn napisz jak to usunąć jak możesz bo nie chce czegoś ******** :wink:

zrób kawę ,przyślij fusy ,będę wróżyć

:wink:

Witam

to był wirus, prawdopodobnie w rejestrze jest jeszcze wpis i chce go uruchomić, taki program jak adware powinien to załatwić

a tutaj są informacje o tym pliku

http://www.kaspersky.pl/about.html?s=ne … newsid=707

Ten plik CSRSS.EXE jest systemowym plikiem, nie usuniesz go. Jedynie trzeba go zablokować, uruchamia on usługę zwana Posłańcem.

Wyłączyć go możesz w ten sposób Start --> Panel sterowania --> Narzędzia administracyjne --> Usługi składowe

Teraz wybrać z listy usług pozycje “Messenger”, kliknąć na nią prawym klawiszem i następnie kliknąć na Właściwości.

We Właściwościach kliknąć na zakładek "Ogólne"i wybrać “Tryb uruchomienia” na “wyłączony” , w ramce poniżej “stan usługi” kliknąć na klawisz “Zatrzymaj”. Teraz kliknąć OK żeby zatwierdzić, i już komunikat się nie będzie pojawiał.

Znalazłem ciekawą informację na forum:

csrss.exe = Client/Server Runtime Server Subsystem naszego Windowsa i ma leżeć w C:\WINDOWS\system32. Jeśli masz identyczny plik ale np. w C:\WINDOWS to jest to wir! A więc czy on jest w:

C:\WINDOWS\system32\csrss.exe = plik Windows

czy też może w innych przykładowych miejscach typu:

C:\WINDOWS\csrss.exe = Wir

C:\WINDOWS\system32\Services\csrss.exe = Wir

C:\WINDOWS\system32\drivers\csrss.exe = Wir

jeśli w tych innych to kasuj!

U mnie znajduje się w:

C:\WINDOWS\system32\csrss.exe = plik Windows

C:\WINDOWS\csrss.exe = Wir

Usunięcie tej aplikacji jest możliwe po zmianie jej nazwy ale po restarcie pojawia się znowu.

Pozdrowienia, daj znać jak sobie poradziłeś, z zatrzymaniem tej usługi (tez z nią kiedyś walczyłam)

:D/

hej nie moge niestety znaleźć tego messenger w tych usługach składowych możesz trochę jaśniej :=(

Dodane 03.05.2011 (Wt) 11:17

możesz jeszcze raz wytłumaczyć? Jak dojść do tego?

Dodane 03.05.2011 (Wt) 11:22

dalej nie moge sobie poradzić z tym problemem :frowning: pomóżcie