Dobry program do defragmentacji

Siema szukam dobrego programu do defragmentacji. Najlepiej jak by był darmowy :slight_smile:

możesz podziałać na trialu programem O&O Defrag. Bardzo polecam, jeden z najszybszych i na jabrdziej funkcjonalnych defragmentatorów.

http://www.dobreprogramy.pl/Defragmenta … s,154.html

Ale jest jeszcze mały, prosty, konsolowy Contig z pakietu Sysinternals http://www.dobreprogramy.pl/Sysinternal … 13272.html -do którego to też można znaleźć nakładki w stylu WinContig, czy PowerDefragmenter.

Ile można z niego korzystać?

Ja natomiast polecam IObit Smart Defrag 1.20 oraz Defraggler 1.13.155. Jak widzisz wachlarz jest szeroki :wink:

Defraggler 1.13.155 chyba go wybiorę. Miałem wcześniej Perfect disc ale skończyła mi się licencja

:arrow: Auslogisc Disk Defrag

jak dla mnie najlepszy :smiley:

Ja ostatnio używam Defragglera i całkiem sprawnie to idzie :]

Przy dużej fragmentacji polecam użyć w tej kolejności a przed użyciem ustawić sobie opcje

  1. Defraggler (ja musiałem użyć go kilkakrotnie i chyba z opcją przemieszczania większych plików, czasem przy którymś skanie może pokazać trochę większą defragmentację niż pod koniec poprzedniego, ale może w nowych wersjach już tak nie robi) jest dość wolny, ale potrzebuje mniej wolnego miejsca niż systemowy na przeprowadzenie defragmentacji

  2. IObit Smart Defrag (dość szybki, ale użyłem go po w/w więc miał mniej do roboty)

Z grupy proponowanych przez vortal używałem jeszcze JkDefrag (ale na moim PC nie zmniejszył defragmentacji).

Aha i na jednej ze stron czytałem, że defragmentacja jest potrzebna, ale może utrudnić odzyskanie skasowanych danych, więc z jednej strony radzą defragmentować z drugiej nie za często. W sumie na PC koleżanki przy instalowaniu programów wyskakiwały błędy i defragmentacja systemowym pomogła problemy nagle znikły, ale musiała być długo nie wykonywana.

Defraggler - zrobiłem nim i O&O Trial nie miał co poprawiać.

Jak wypada Defraggler Vs O&O Defrag Free (ten nie rozwijany już) ?

Ja polecam MyDefrag (dawniej JkDefrag)