Drukarka Brother DCP-J725DW jak drukować tylko czarnym kolorem?

Witam. Posiadam drukarkę Brother DCP-J725DW i chciałem wydrukować umowę kupna sprzedaży motocykla. Znalazłem wzór umowy w wersji PDF na stronie Onet i drukarka wydrukowała tylko logo strony onet. Znalazłem drugi wzór umowy na innej stronie to było to samo, drukarka wydrukowała tylko logo strony, pomogło dopiero zaznaczenie drukuj jako obraz w adobe reader ale jak ją drukuje to drukarka drukuje ją w kolorze czyli każdą literę drukuje trochę niebieskim trochę żółtym i trochę czarnym kolorem przez co umowa wygląda brzydko i niestarannie. Jak wydrukować tą umowę tylko w kolorze czarnym? Szukałem po ustawieniach ale nie nic nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc.

http://support.brother.com/g/b/manuallist.aspx?c=pl&lang=pl&prod=dcpj725dw_eu_as&flang=Polski&type3=132&type2=5

Instrukcja obsługi strona 24. Zakładka ustawienia zaawansowane, pole odcienie szarości.

Ludzie nie róbcie z siebie debili z takimi pytaniami. Szybciej znalazłem tą opcję w instrukcji niż trwało pisanie posta.

@pocolog Zaznaczyłem odcienie szarości teraz drukarka w ogóle nic drukuje. Drukarka ma problem tylko z PDF bo przed chwilą wydrukowałem stronę WWW i wydrukowała się poprawnie.

Sprawdź poziom czarnego tuszu, tego drugiego czarnego do wydruków mono (prawdopodobnie będzie większy od innych), jeśli jest ok i dysze nie są zaschnięte to otwórz PDF w innym programie.

 

Czy masz czarny tusz / czy nie jest zaschnięty? Wydruj stronę tekstu np. z Worda…

@pocolog Wszystkie tusze są pełne. Jeśli to ma jakieś znaczenie kupiłem wczoraj zamienniki nieoryginalne do drukarki i okazało się że został pełny jeden tusz oryginalny czarny ten większy od reszty czyli w drukarce mam teraz 3 zamienniki i 1 oryginalny czarny tusz.

Czy drukarka drukuje na czarno? Spróbuj z Worda.

Ok wystarczyło zrobić czyszczenie czarnego koloru i drukarka poprawnie wydrukowała Umowę. Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

@krystianspoko mówiąc szczerze - ręce opadają. Ważne, że problem rozwiązany.