Drukarka canon i350 - instalacja

Witam, od dłuższego czasu nie mogę zainstalować drukarki canon i350, po reinstalacji systemu pojawił mi sie powyższy problem.

Otóż po włożeniu płytki instalacyjnej wyskakuje wiadomość że trzeba dany sterownik zainstalować klikam “instal” po czym pojawia sie informacja

Wykonaj podane czynności:

1. Sprawdź czy podłączony jest przewód

2. Włącz drukarkę

3. Zostanie rozpoznany port drukarki prosimy czekać

Odczekuję swoje i mimo że do powyższych czynności się dostosowałem - wszystko podłączone nalezycie.

To ciągle pojawia sie poniższa wiadomość

Uwaga! nie można znaleźć portu drukarki. Sprawdż czy drukarka jest włączona i czy podłączony jest przewód. Jeśli nie można zidentyfikować portu gdy przewód jest podłączony, odłącz przewód od drukarki i podłącz ponownie.

W książce któą dostałem razem z drukarką pisze że gdy tak będzie się pojawiało nalezy odłćzyć drukarkę wyłączyć komputer i spróbować ponownie od początku. No ale bez przesady ile tak mozna?

Dodam jeszcze że podczas instalacji miałem wyłączone wszystkie zbędne programy.

Bardzo proszę o pomoc i jakieś wskazówki co zrobić by móc coś wreszcie wydrukować

Jaki system.

Jaki rodzaj połączenia LPT1 czy USB.

ok dziękuję JNJN za próbę pomocy problem już się rozwiązał :slight_smile: , zainstalowałem windows od nowa i drukarkę zainstalowąłem jako pierwszą po instalacji wina i już chodzi

Pozdrawiam