Drukarka nie drukuje na czarno

Mam drukarkę Brother DCP 150C po zainstalowaniu kartridży wszystkie działają prawidłowo oprócz czarnego. Czyszczenie też nic nie pomaga, a poza tym wsysa tylko tusz. Wewnątrz drukarki jest jakaś mała gąbka i jest zalana czarnym tuszem. Czarnego tuszu jak nie było tak dalej nie ma, drukarka uparcie pokazuje że zbiornik jest pełen. To dlaczego nic nie idzie ? Na forach widzę że to wina głowicy, ale co mogę zrobić żeby to naprawić. Proszę pomóżcie.

Ano pewnie się ta głowica zapchała. Albo próbujesz denaturatem, albo nowy pojemnik. BTW, ja miałem podobnie z kolorem, kupiłem i nie działał, to w sklepie wymienili mi na inny.

Możesz mi powiedzieć co konkretnie muszę zrobić ?

Spróbuj w otwór/y gdzie wpływa tusz czarny przedmuchać dobrze sprężonym powietrzem, załóż pojemnik i czyść głowice z poziomu panelu urządzenia.

Jak to nic nie da serwis, pomoc instrukcja do urządzenia.

Oczywiście pojemnik z tuszem czarnym sprawny i dobrze założony ? , warto też spróbować z innym pojemnikiem, czy do założenia nowego wszystko było dobrze ? - czyli, czy czarny drukował jak należy do końca ?

czekamy na relacje z placu boju, coś pomogło? czy tylkos serwis?

Dzisiaj tego spróbuje, dzięki za radę :wink:

Niestety to nic nie pomogło, dalej z drukarki wychodzi czysta kartka.

W moim modelu Brother DCP150C jest problem z dojściem do głowicy żeby ją sprawdzić.

Teraz wpadłem na pomysł żeby przedmuchać sprężonym powietrzem ze strzykawki zawory, w które wchodzi tusz.

Na razie nie mam strzykawki, znajdę to spróbuję to zrobić. Macie może jakieś inne pomysły oprócz serwisu ?

… do założenia nowego wszystko było w porządku, czarny drukował do końca.

Inne tusze działają tylko nie ten czarny.

Czyli raczej problem ma nowy pojemnik ?

Sprężone powietrze ( pojemnik) ma giętki przewód w komplecie lub coś dorób, aby przedmuchać - uratowałem w ten sposób parę urządzeń przed serwisem.

I czytaj co napisałem ?

sorry źle cię zrozumiałem wcześniej zaraz tego spróbuje

Dodane 18.04.2009 (So) 22:14

rozebrałem cała drukarke i mocze głowice. Czarny tor jest zapchany, widocznie zasechł.

Dodane 20.04.2009 (Pn) 8:46

No i nic. Przeczyściłem glowice, ale żadnych efektów. Nie puszcza tuszu. Wiecie jaki jest koszt zakupu nowej glowicy do Brother DCP 150C ?

ja czyscilem dysze kompresorem samochodowym,nawet zalozylem specjalny pistolet i podlaczylem pod to rozpuszczalnik i troche zeby wplynelo i nie dziala dalej ta drukarka jest lewa

mam drukarke hp descjet 1050 drukuje tylko na kolorowo a na czarno wogole. co z tym zrobic? prosze o odp. na nr gg 38403148