Dwa XP na jednym PC

Czy instalacja dwóch systemów Windows XP na jednym komputerze i na jednym dysku jest legalna ?

Nie.

Ponieważ możesz zainstalować tylko jeden system XP.

A co jeżeli zakupiłem dwa Windowsy XP.

I na oba posiadam osobną licencję? :?

Nie, nie… Licencja nie mówi o ilościach kopii a o ilości stanowisk. Więc IMO można na jednym stanowisku zainstalować ile się chce oryginalnych kopii danego systemu.

Jak tylko czujesz taką potrzebę , to możesz legalnie użyć jednej

kopii do zainstalowania wielu (tu dowolna liczba) systemów na jednym komputerze.

A czytałeś ją? Chyba nie.

"UMOWA LICENCYJNA UŻYTKOWNIKA

OPROGRAMOWANIA FIRMY MICROSOFT DLA SYSTEMU

MICROSOFT WINDOWS XP HOME EDITION

Z DODATKIEM SERVICE PACK 2

1.1 Instalacja i używanie. Licencjobiorca może

zainstalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i

uruchamiać jedną kopię Oprogramowania na jednym

komputerze , takim jak stacja robocza, terminal lub inne

urządzenia (“Komputer Stacji Roboczej”)…"

Jest jeszcze PROFESSIONAL. Tam jest tak samo :?:

A tego nie wiem. Skorko nie wiem się nie wypowiem. Ty nie pisałeś o jakiej wersji mówisz - pisałeś o Windows (mogłem więc założyć, żę uogólniasz) a tych trochę jest i różne licencje mają zapewne. Autor pierwszego postu też nie określił tego. Mam XP HE BOX.

Jak jest w Proffesional wystarczy sprawdzić - każda licencja EULA jest przecież po instalacji na dysku w pliku tekstowym (można również poprzez Pomoc ją odnaleźć).

Pozdrawiam

:?

Posiadasz zapewne licencje wiec przeczytaj a po tym pisz. :slight_smile:

Jak Jesteś tak zasobny w kasę i kupiłeś dwa oryginalne systemy XP,to oczywiście możesz sobie zainstalować po jednej kopii na kompa.

A tak reasumując,chyba się nic nie zmieniło i według mojej wiedzy z jednego oryginału systemu można postawić jeden system(kopie).

Nawet problematyczne jest utworzenie kopii CD z oryginału płyty CD z systemem.

I nie ma tu znaczenia jaki system, Microsoft traktuje wszystkie jednakowo,chyba że pisze na programie że wersja jest ileś stanowiskowa.

No ale może coś się zmieniło,to napisać.