Dylemat-Kupić dysk i ram,czy płyte,proc i karte

mam dylemat,co lepiej kupić?

1.Dysk twardy 250gb i ram

2.czy Płyta główna pod C2Duo,procesor,karta Geforce 8600GT sonic +

1.Z tego powodu iż dysk mam słaby 80gb i ta pojemność nie starczy na moją rodzinke.i ram że będzie lepiej z wymagającymi grami i lepszy komfort działania w systemie.no i że sobie troche podkręciłem karte z 500/700 na 701/891

bez artefaktów i wieszania.

2.Proc Pentium Dual Core E2140 podatność na podkręcanie!W swojim Athlonkiem x2 wyjechałem z 1,9ghz tylko na 2,3ghz dalej już nie startował komp,z podniesionym napięciem.Płytka główna MSI P35 NEO2 FIR dobre możliwości podkręcania proca + Crossfire!Geforce 8600Gt już dobra karta graficzna!Lepsza i nie droga.Obsługuje DX 10.

kup 1GB RAMu takiego samego co masz, do tego dysk np WD Caviar 320GB WD3200AAKS i kartę graficzną np Palit 8600gt Sonic+

jaki masz zasilacz? bo restarty mogą być przyczyną zasilacza…

A ja coś pisałem o restartach?Zasilacz mam Amacrox Warrior 400PNF.Ja nic o restartach nie pisałem…

Ja mam do wyboru na razie tylko 2 opcje nie moge ich mieszać,z powodu:

Jak kupie dysk i ram zabraknie mi na karte,a zbieranie to nie najlepsze wyjście bo długo coś nie uzbiore.

Wybiore drugą opcje,później dokupie ram i dysk i będe miał dobryu sprzęt kupie:

MSI P35 NEO2 FIR

Pentium Dual Core E2140

ze sprzedaży płyty i proca będe miał na karte.Później dozbieram do dysku i ramu!

ja coś pisałem o restartach?Zasilacz mam Amacrox Warrior 400PNF.Ja nic o restartach nie pisałem…

Ja mam do wyboru na razie tylko 2 opcje nie moge ich mieszać,z powodu:

Jak kupie dysk i ram zabraknie mi na karte,a zbieranie to nie najlepsze wyjście bo długo coś nie uzbiore.

Wybiore drugą opcje,później dokupie ram i dysk i będe miał dobryu sprzęt kupie:

MSI P35 NEO2 FIR

Pentium Dual Core E2140

ze sprzedaży płyty i proca będe miał na karte.Później dozbieram do dysku i ramu!

A no i czy zasilacz uciągnie taką konfiguracje?Amacrox Warrior 400PNF

spokojnie uciągnie.

Mam 600zł :),praktycznie 700zł.I mam problem,nie mam telefonu,a za tyle bym se niezły kupił.Ale chce rozbudować kompa…I nie wiem co wybrać Może zamiast wywalać płyty,proca Dokupie 1gb ramu,Dysk twardy 250gb i Geforce 8600GT sonic +?A może telefonik zakupie bo nie mam żadnego xD.A gry coraz nowsze wychodzą i nie wiem czy warto by teraz rozbudować kompa?A wy co o tym myślicie?

wszystko zostało już napisane :wink: to nie dział mobile !!

Zostane przy rozbudowie.Zakupię może tą płyte?do podkręcania dobra,a nie zamierzam łączyć 2 kart w CrossFire.Jak myślicie?

http://allegro.pl/item286279321_plyta_g … html#photo

nie czytasz ze zrozumieniem, brniesz w zaparte w rozwiązania nieopłacalne i jeszcze się regularnie powtarzasz - w tym temacie założyłeś już kilka tych samych wątków !!

no troche ;).Ale bardzo zależy mi na dysku twardym,ale siankowo się chyba nie wyrobie ;(.Bo jakoś cena tej płyty nie chce opaść ;(.A Ati zapowiada nieługo jakieś dobre karty do łączenia w CrossFire?A ceny w różnych sklepach są zróżnicowane.Myśle o kupnie w znaku bo moge tam podjechać.Do 700zł się wyrobie?Dużo pisze bo chce być w 100% pewien tego co zrobie!

nie stać cię na dysk twardy a myślisz o crossfire ?? hmm aleś dziwak :P.

No ale to z biegiem czasu :),wiem że to wszystko to co pisze to jakoś dziwacznie xD.Sam się uśmiałem po tym co napisałem.Bo starzy mnie tłuczą tłuczkiem do mięsa że tyle kasy wydaje na kompa,a nie na pożyteczne rzeczy x).I na moją przyszłość.Z tym dyskiem chodzi mi oto czy dysk nie spowalniał by mi kompa?I tylko 1gb ramu!

na początek wystarczy z czasem sobie dołożysz ramu i kupisz pojemniejszy oraz szybszy dysk twardy - tak się napędza rynek komputerów - nic nie poradzisz.

Dzięki za info ;).Ale zawsze jestem do tyłu xD!4 miesiące temu wywaliłem prawie wszystkie bebechy kompa i teraz zapowiada się to samo.Już pierwszy krok zrobiłem.Zmieniłem obudowe.Tylko nie wiem czemu tak rzadko mi cały czas się kręci wiatraczek z tyłu obudowy :/.Zaczyna na początku rozruchu kompa i potem przestaje.Może natrafiłem na wadliwy wiatraczek…

Rachunek:

372 płytka MSI P35 NEO2 FIR

220 procek Pentium Dual Core E2140 1,6ghz


Wychodzi 592zł>(bilans 108zł)

Sprzedany proc+płyta 330zł

Bilans (438zł)

Karta graficzna:GEFORCE 8600GT sonic + 360zł

Bilans(78zł)

Ram 1gb ddr2 667mhz 70zł

Bilans 8zł

Dołoże 232zł

Dysk twary Seagate barracuda 16mb,7200obr/min itd 240zł

Bilans 0zł

Wydane razem będzie około 1300zł.