Dysk sprawdzany HD Tune, błędy dysku

Witam, tak jak w temacie.

Obraz:

hdtunelap1.png

Da sie naprawic?

Ps. nie chce sformatowac, poniewaz potrzebuje plikow.

Z gory dzieki i pozdrawiam.

ja bym zrobił tak skopiuj dane na dysk zewnetrzyny usb - jak nie masz to pożycz pewnie ktoś znajomy ma …

skopiuj dane z dysku z partycji z której znajduje się na tym obszarze, no chyba że masz jedną, to całość danych skopiuj

i postaw tak partycje zeby akurat w tych miejscach nie było partycji czyli obszar nie przydzielony na partycje wtedy nie narazisz się na stratę danych, która kiedyś jednak nastąpi ale może wcale już te uszkodzenie nie postępować nikt tego nie wie…ja bym tak zrobił i zakładając tak partycje masz wtedy gwarancje ze dane nie są na uszkodzonych sektorach które uniemożliwiłyby odczyt danych.

Ju kilka dysków w ten sposób zrobiłem i mam kontakt z tymi osobami i działa im już dłuższy czas bez problemów…

jutro zajrzę do tematu jak coś nie jasne to pisz! !!

witek111 , ok, ale skąd on ma wiedzieć przy tworzeniu partycji, które miejsce ma ominąć?

jak robisz test w hdtune to tam na dole jak dysk sprawdza błędy to pokazuje pozycje dysku: position

i tam przypatrz się w którym miejscu sa twoje bad sektory, możesz to sprawdzić na szybkim skanie no chyba ze na szybkim ich nie wykrywa:) to na wolnym

i zrób mały zapas jak jest bad sektor powiedzmy np. na 1450 megabajcie to omiń to miejsce kończąc partycje do tego miejsca na 1400mb i zacznij następna partycje od 1550 mb !!

polecam program gparted- jest to bootowalna płytka na linuksie i jest tam ten program to przeprowadzania operacji na partycjach! !!

ja mam dwa partycji c: i d: a nie chce mi sie skopiowac calym a potem znowu wkleic na dysku, wole ktore program sam robi ‘automatycznie’. Jest inny sposob?

Nie da rady inaczej. Musisz skasować obie partycje o zrobić je od nowa, omijając uszkodzone miejsce.

no nie da rady inaczej przynajmniej ja nie znam lepszego sposobu… prócz wymiany dysku na nowy

Jest inny sposób, najpierw wyposaż się w program MHDD i wypal go na nośniku.

Zbootuj go, a następnie wykonaj skan powierzchni dysku z zaznaczoną opcją remapowania.

majcovsky, dzieki, naprawione :slight_smile:

Tylko ze zostalo mi 2 bledow - co z tym moge zrobic? a bad sektory sa ok.

hdtune1azx.png

Jak go masz na gwarancji to serwis, jak nie, zgraj ważne dane i nowy dysk.

czyli nie da rady naprawic?

Jest jeszcze jedna opcja, jednak nie obejdzie się bez zrzucenia danych na inny dysk i wykonania formatowania po wszystkim - zerowanie dysku, również programem MHDD. Nic innego, prócz wspomnianej już gwarancji, polecić już nie można.

dobra, nie chce mi sie, ale narazie chodzi dobrze wiec luzik :slight_smile:

Teraz działa, a za miesiąc będziesz miał super ważne pliki na dysku, zapomnisz zrobić kopie i wtedy będzie dopiero luzik =D>