Dysk SSD w CX61

Witam, czy jest możliwość włożenia dysku SSD do MSI CX61?

Tak…

A jakieś większe wskazówki? Czy mogę to zrobić bez utraty gwarancji? Jaki model wybrać? Myślę, że 80Gb wystarczy, zależy mi na niskiej cenie. :)

Tak, są dwie możliwości, tzn. zamiast standardowego dysku twardego (najczęściej stosowane) lub w miejsce napędu optycznego (dodatkowo trzeba dokupić kieszeń/adapter).

 

 

Wydaje mi się że dużego problemu z tym nie powinno być, należy odkręcić dwie śrubki i wysunąć dysk, zdjęcie, następnie odkręcić adapter/koszyk od dysku.

Po dokładniejszy opis zajrzyj do instrukcji.

 

 

 

To może sprawdź co na temat wymiany dysku jest napisane w gwarancji.

 

 

Jakim budżetem dysponujesz?

 

 

Jeśli będzie to jedyny dysk w laptopie to sugerowałbym minimum 120/128 GB.

 

 

Na przykład Crucial M500 (nie jest to demon prędkości ale ma dobry stosunek wydajności do ceny).

Oprócz tego ssd mam jeszcze passporta 1TB, HDD zwykły 500gb w lapku, więc myślę że na system 80 gb będzie ok. Jednak ten 120 za 240 to kusząca propozycja.

 

Budżet? Myślę że do 250 zł.

SSD o pojemności mniejszej niż 120 GB jest drogi w przeliczeniu złotówka/gigabajt. Kup wyżej proponowany Cruicial M500 albo polski Goodram C50.

No to 120 GB niech będzie. :slight_smile:

Popieram i zarazem przestrzegam przed bublem V300 od Kingstona na asynchroniczne kościach. To jeden z najgorszych SSD. Przestrzegam, bo niestety jest chamsko promowany na blogu Dobreprogramy. 

 

Potwierdzenie, że to bubel który okupuje szary koniec - http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/jaki_dysk_ssd_kupic_test_100_dyskow_ssd_i_polecane_dyski_ssd_2014?page=0,25