Dysk Twardy - Bad Sectory i realokowane sektory

Witam, chciałbym się zapytać o opinię “jak bardzo źle” jest z moim dyskiem, problem a raczej Bad Sectory pojawiły się dopiero dzisiaj, zauważyłem to po nagłych zacięciach się kilku gier oraz po zużyciu 100% w kilku momentach Dysku co właściwie “mroziło” komputer na kilka sekund.
Dołączam zdjęcia z Crystal Disk Info oraz skan z HD Tune który wykrył 5 bad sectorów

VovZMUI.png

Zgrywaj dane i nowy dysk. Parametr 05,C5,C6.BB.

W takim razie, jeżeli dysk jest w takim złym stanie - jesteście w stanie polecić której firmy aktualnie brać?
Są różne opinie - że to Seagate się zepsuł albo że inna firma itd.
Może jakiś dysk Toshiba? Ten już ma ponad 8 lat więc no…od właściwie 8 lat nie miałem potrzeby kupowania dysku :wink:

Ile masz zł?

 

Możesz sobie kupić 2 dyski. SSD 120GB + HDD 1TB. Razem wyjdzie koło 400 zł. Będzie to szybko działać.

Albo tylko HDD. W zależności ile masz pieniędzy i czego oczekujesz: WD black (szybki i drogi) lub WD blue (zwykły). Toshiby też może być. Seagate nie polecam.

Już 2 lata temu zakupił dysk SSD od Intela 530 Series 120GB, nie mam jednego dysku a 2.
Na HDD trzymałem “pierdoły” - czyli wszystko co nie musi być instalowane na C (m.in. dla zwiększenia żywotności SSD, mam też swapfile przekierowywany z SSD na HDD).
Dlatego pytam jedynie o opinię w kwestii dysków HDD (potrafię sobie złożyć i naprawić w większości wszystko, taki zawód) bo akurat w kwestii jakości firm się nie orientuje za dobrze. Jak widać ten Seagate pracował 4 lata godzinowo - a ma ponad 8 więc całkiem dobrze.

 

Takich dysków jak maiłeś, już nie ma… ponad 35 tysięcy godzin pracy. Obecne dyski mają problem z 5 tysiącami godzin pracy???

 

W/g mnie coś z WD z najdłuższą gwarancją.

 

Osobiście polecam WD black.

 

Edit:

Jak mało ważne dane na nim masz i nie robi problemów, to niech pracuje dalej i już.

No niby…mam trochę zdjęć i głównie muzykę na które najbardziej mi zależy i trochę innych plików osobistych.
Myślę nad kupnem w takim razie WD Blue, bo na WD Black bym musiał trochę poczekać dłużej.

Tak “pi razy drzwi” ile jeszcze ten dysk ma szansę pociągnąć?

Teraz jak patrzę na liczbę godzin to jednak wziąłbym na twoim miejscu WD Red.

Mój ma dopiero 20 tys godzin i działa i mam nadzieję, że drugie tyle wytrzyma.

Chciałbym żeby dysk był również na 7200 obrotów jak mój aktualny więc WD Red odpada. Więc będę myślał jeszcze nad którymś z tych co wypisaliście.

To zwracaj uwagę na Blue, bo niektóre mają 5400 a inne 7200 obrotów.