Dysk twardy a napęd DVD

Witam

Mam drobny problem z komputerem. Mianowicie gdy włączam system na początku wszystko działa normalnie, ale w pewnej chwili pojawia się informacja: “disk boot failure insert system disk and press enter”. Wyjąłem więc końcówkę taśmy z napędu, podłączyłem ją do gniazda dysku i uruchomiłem komputer ponownie (dodam, że włożenie płyty systemowej nie pomogło). System uruchomił się poprawnie, ale teraz nie działa mi napęd DVD (zasadniczo nic dziwnego skoro nie ma podłączonych kabli ale inaczej system nie rusza). Próbowałem z inną taśmą, ale problem się powtarza. Co mam zrobić? Proszę o jasną odpowiedź bo niestety nie jestem za dobrym informatykiem:(

To raczej nie jest wina taśmy, a raczej wina źle ustawionych zworków z tyłu Twojego napędu (choć taśma też może być problemem). Napisz dokładniej jak możesz jaki masz model napędu i dysku twardego.

Zresztą zobacz poniższy artykuł może Ci jakoś pomoże.

Ustawienia zworek podczas instalacji dysków twardych i napędów CD, CDRW oraz DVD

Strasznie Ci dziękuję !!

(powyższy opis jest dla tych, którzy mają podobny problem - uznałem, że warto się podzielić XD)

Jeszcze raz Ci dziękuję! :smiley:

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Pozdrawiam