Dysk zewnętrzny blokuje system

Witam,

Mam dysk zewnętrzny Seagate FreeAgent Deskop 250 GB. Dysk jest wyposażony w swój, niezależny zasilacz.

Dotychczas używałem go w ten sposób, że był on cały czas podłączony do komputera i kiedy potrzebowałem użyć dysku zewnętrznego, po prostu włączałem zasilanie, a komputer po chwili meldował gotowość użycia dysku zewnętrznego.

Wczoraj zrobiłem formata i zaczęły się jakieś problemy. Po włączeniu zasilania dysku, komputer zupełnie przestaje reagować. Działa tylko kursor myszy, ale nie można włączyć żadnego programu, nie można się wylogować, ani wyłączyć komputera. Jeżeli są włączone jakiekolwiek programy (np. Firefox), one również przestają działać. Komputer się zupełnie zawiesza (poza już wspomnianą myszką). Pomaga tylko reset komputera.

Co ciekawe, kiedy włączam komputer z podłączonym zasilaniem do dysku zewnętrznego, to wszystko działa prawidłowo. Programy włączają się normalnie, a z dysku zewnętrznego można normalnie korzystać.

Komputer pracuje na XP Prof.

Czy jest jakiś sposób, żeby dysk można było włączać przy uruchomionym systemie?

EDIT 03.12.2011r.:

Widzę, że nikt nie odpowiedział na mój post, więc podam przyczynę problemu. Okazało się, że sprawcą jest antywirus. Po formatowaniu, zmieniłem antywirusa na NOD32 firmy ESET i to on był przyczyną kłopotów. Po powrocie do starego antywirusa wszystko wróciło do normy.