Dziwne ikony w php-designer 7 i ekiosk

Witam,

Nie wiem dlaczego tak dzieje się, ale tak nie mam w każdym programie. Występuję w php-designer 7 i w programie e-kiosk. Chodzi o to, że wszystkie ikony źle się wyświetlają, a jak najadę kursorem, to jest prawidłowy wygląd.

Poniżej umieszczam zrzuty programów.Pierwszy to php designer 7 a drugi to  ekiosk. W menu z czarnym paskiem źle wygląda  i przycisk u dołu okna po prawej stronie też.

Nawet gdy odinstaluję, tak samo jest w obu programach.

 

 

php-designer.thumb.png.1ddd1ac480580dcf0ekiosk.thumb.png.f4756d126ba1fc4a1333d26

Hej,

  • A w jakim systemie używasz programów?
  • Czy używasz programów w wersjach dostosowanych do używanego systemu?

Pozdrawiam,

Oba są używane w Windows 7  pro 64 bit. Na XP program e-kiosk daje taki sam objaw. Program e-kiosk jest z tej strony:

http://e-kiosk.pl/index.php?page=readertext  

Co prawda nie pisze w wymaganiach o Windows 7, ale na xp daje taki sam objaw.

Php-designer 7 jest na system windows 7, można zobaczyć na tej stronie:

http://www.download.net.pl/1770818/phpdesigner-7/ 

Tylko, że ja mam wersję pelną dla komercji zakupioną przez Vebo.pl

Jeśli zarówno na 7 i na XP (o ile to ten sam komputer) są czarne prostokąty to pewnie jest to błąd grafiki. Masz zintegrowaną?

Nie, nie mam zintegrowanej. Win7 jest na jednym komputerze a XP na drugim i wątpię, aby był to błąd grafiki, raczej programu, ale jutro będę na nowo instalować cały system gdzie jest Win 7. Prawdopodobnie jest, że program po aktualizacji sterowników do karty graficznej nie jest kompatybilny, bo na starych sterach tak nie było.

Hej,

W takim układzie trzeba kombinować z ustawieniami sterowników - ze schematami sterowników w poszczególnych aplikacjach - oraz próbować instalować starsze wersje sterowników.

Pozdrawiam,

Czyli mam zainstalować ponownie stare sterowniki od karty? Zamiast nowszych, które są na stronie? Wolę na nowo wszystkie sterowniki i to aktualne lub ostatnie zainstalować. Jak będzie tak samo, to trudno. Wg.mnie jest to wina programów o których piszę, bo inaczej w każdym programie by tak było.

Hej,

Możesz spróbować z wcześniejszymi wersjami sterowników. W sumie i tak chcesz przeinstalować system, więc nie zaszkodzi sprawdzić.

Zgadza się, wina leży po stronie programów, ale sam błąd może być powodowany przez sterowniki bądź jakąś poprawkę w systemie.

Pozdrawiam,

Pamiętam, jak przez stare sterowniki też mi coś dobrze nie działało i o tym tu pisałem. Jak zaktualizowałem stery, to problem znikł. Wiem, że większość sterowników jakie mam (kupowałem razem z kompem 2010), były do Visty.  Wczoraj sprawdziłem z systeminfo, nawet dałem zrzut:) - ale to nie ten temat. Ze sterami nie chcę bawić się, bo zawalę rejestr. Programy działają mimo tych ikon, gdyby nie działały, to by mi przeszkadzało. Na XP mam sterowniki ho ho wolę nie mówić z którego roku, ale komp jest bardzo stary.

Hej,

Czyli zobaczymy, jak będzie wyglądać sytuacja, gdy przeinstalujesz system. Może wtedy coś się zmieni.

Pozdrawiam,

Po prostu wolę instalować aktualne sterowniki lub ostatnie, niż te które mam na płycie. Ale sprawdziłem na stronie gigabyte, że nie które są nawet z 2009! np AMD Chipset Driver.

Aktualizacja z dziś.

Problem znikł, gdy na czysto zainstalowałem system i najnowsze sterowniki. Problem był tylko z USB WLAN Driver, i musiałem podłączać kompa kablem do routera. A nie było w nowszych sterach od płyty głównej.

Hej,

Pytanie czy po aktualizacjach systemu problem nie powróci? Jeśli wszystkie poprawki zainstalujesz i problem nie powróci, będziemy mogli odtrąbić sukces. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Właśnie instaluje mi się ponad 1GB aktualizacji. Długo aktualizował się składnik xml core services, że musiałem zrestartować kompa. No jest pewne zdarzenie po aktualizacji, ale nie dotyczy tych programów. Dotyczy Visual studio 2012 for deskrop express.

Hej,

Czyli wychodzi na to, że winne były sterowniki i/lub jakiś błąd w systemie.

Pozdrawiam,

jak wcześniej pisałem, przewidziałem, że coś siedzi w systemie, skoro samo polecenie systeminfo ucinał informacje. Raz miałem taki przypadek, że przez jedna aktualizacje nie uruchomił mi sie system i o tym na DP był nawet  artykuł. I tydzień wcześniej ładuje się i czarny ekran, restart i już dobrze było.

Aktualizacja

I niestety jest to samo, daję zrzut komunikatu:

dp.thumb.png.b8e739a8260c13ac8dd31934a3a

Hej,

Jeśli chodzi o komunikaty o niechcianym oprogramowaniu, to polecam lekturę wątku: https://forum.dobreprogramy.pl/asystent-pobierania-443562t.html

Pozdrawiam,