Dziwne problemy po instalacji Flasha, samowyłączający się komputer

Cześć

Po instalacji Flasha (nie ja instalowałem, a inna osoba z rodziny) zaczęły dziać się dziwne rzeczy, a mianowicie PC sam się wyłącza, ot tak po prostu. Nie da się włączyć Chrome Screen. Pojawił się jakiś błąd ‘‘bootrap’’ lub jakoś tak, nie zapamiętałem. Zrobię skan FRST i wstawię w dziale bezpieczeństwo gdyż AVG też zaczyna widzieć wirusy

 

Odinstaluj tego flasha jak najszybciej.

Ta osoba nie zainstalowała Flasha, a wirusa/robala/trojana.

Po prostu dała się zwieść komunikatowi o nieaktualnym flashu na jakiejś podejrzanej stronie z “prośbą” o kliknięcie w linka, który niby zaktualizuje co trzeba…

 

Już odinstalowany i reinstalowany. Patrzyłem w historii, Flash był pobierany ze strony Adobe, zainstalował się też skan McAffe, który już usunąłem

Jest wszystko okey, czy problem nadal jest?

Niby wszystko okej, zapytam domowników gdyż ja korzystam z linuxa

Czy jest to starszy sprzęt? Daj znać czy wszystko jest już w porządku.

Nie laptop jest nowy. Znowu tak sie stalo po instalacji programu z Dobreprogramy

Zarzuć skanami. Tymczasem na sucho, może wyłączenie akceleracji we Flash’u pomoże?

Dziś sam tego doświadczyłem. Komputer wyłączył się w dosłownie 2-3 sekundy, tak bez powodu. Na Linuxie jak narazie problemów brak

A jak usunąłeś McAffe? może coś po nim zostało i jakieś komponenty się gryzą z drugim antywirem.

Usunąłem normalnie, poprzez panel sterowania. Jak na razie błędy ustały. Wykluczam też wadliwość dysku.