Dziwne zachowanie routera - nie wczytuje niektórych stron

Witajcie. Otóż od rana mam dość dziwny przypadek. Chcą wejść przykładowo na amazon, czy nawet na pomoc thunderbirda nie wczytuje mi stron. Niektórych stron. DP przykładowo działają normalnie. Po przepięciu okablowania tylko do modemu wszystko się wczytuje za pierwszym razem. Wygląda to tak jakby router blokował niektóre strony. Wczoraj wszystko było ok. Nie wiem jednak co może być tego przyczyną - gdyby router się “rozkodował” i stracił konfigurację nie miałbym w ogóle internetu. Router o prosty TP-LINK 740N. Jakieś sugestie? Będę wdzięczny za pomoc.

A nie  jest to przypadkiem infekcja routera  ?

 

Restartowałeś  go ?

 

Zabezpieczony rozsądnym szyfrowanym hasłem ?

infekcja? Też tak pomyślałem, ale niby kiedy miał go załapać? W nocy? Router restartowałem wyciągałem wtyczkę z prądu, czekałem, restartowałem zarówno modem, a potem router. hasło jest solidne - to odpada. Myślałem też, ze może to kwestia zabezpieczeń komputera, ale po wyłączeniu pakietu jest to samo. Dodatkowo przez WiFi również. Więc to nie jest kwestia PC.

Witam,

 

przywróć router do ustawień fabrycznych zapewne masz tp linka zostają podmienione ustawienia serwera DNS co powoduje problem ze stronami po restarcie do fabrycznych musisz od nowa skonfigurować parametry swojego połączenia z netem lub ustaw parametry dns domylne dla twojego dostawcy

Jakaś plaga z dns. Chyba krąży jakiś exploit… Masa ludzi z problemami z dns. Masz włączone w routerze UPNP ?

Zapewne jest jak mówicie - problem z dnsami. Niestety nie mam teraz tego jak sprawdzić. Niemniej jednak jest do dosyć dziwne, bo znajomy ma taki sam problem (ten sam dostawca). Tylko dlaczego działa po podłączeniu bezpośrednio do modemu - jakby router nie pobierał dnsów, lub coś blokowało pobieranie przez router dnsów. Przecież do tej pory router pobierał wszystko z modemu i było ok. Może to po protu jakaś awaria chwilowa.

 

thommy181 , niestety teraz CI z głowy nie powiem - a jak jest lepiej - wyłączyć? Po prostu nie pamiętam.

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all
nslookup amazon.com

Wyniki wszystkich poleceń wklej w tagu code (możesz użyć przycisku z ikonką dwóch nawiasów ostrokątnych na pasku narzędzi edytora postu) lub na stronę http://wklej.org i podaj tu tylko link.

Problem rozwiązany. DNSy ok, po prostu awaria, taka dosyć nietypowa i stąd ten problem.