Dziwny problem z instalacją większości linuxów

Witam jest to mój już 2 temat na tym forum o linuxie, i w nim mam naprawdę dziwny problem z instalacją Linuksów(z pendrive czy z płyty jedno i to samo):

Zacznę od tego że dzieje się tak na np. Fedorze,Ubuntu i chyba Debianie, Mandriva działa POPRAWNIE.

Jak bootuje Linuksa to ładuje się chwile i mam screen tapety z MOJEGO WINDOWSA w takich małych kwadratach, w każdym jest inny fragment pulpitu(taki pofragmentowany screen MOJEGO PULPITU Z WINDOWSA), albo czarny ekran(jak odepnę dysk twardy) lub kwadraty czarno białe i 2 duże prostokąty czarno białe(jak usunąłem windowsa z dysku) I pytanie CO TO MOŻE BYĆ.

Proszę o POMOC ponieważ już mnie to troszkę denerwuje bo chciałem sobie po testować a tu psikus ;/

Jeśli widzisz “MOJEGO WINDOWSA” to nie bootuje Ci płytka pendrive.

BOOTUJE !!

W każdym razie jak bootuje to widocznie te kawałki to wina sterowników(pozostałość z pamięci graficznej?). Zainstalujesz zamknięte i będzie w porządku. Podejrzewam że masz nvidię? Sterowniki do nVidii są eksperymentalne w najlepszym przypadku.

Zainstaluje zamknięte sterowniki … tylko trochę nie kumam że tak powiem.

Jak je mam zainstalować(z windowsa, z linuxa[mindrivy]?).

Jeśli chcesz instalować Ubuntu spróbuj instalatora w trybie tekstowym, wersji alternate: http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubunt … e-download

Gdy tę wersję bootuję z pendrive-a i wybieram instalację pisze że nie może znaleźć płyty czy coś w tym stylu. Ale to i tak nie rozwiązuje mojego problemu ponieważ chciałbym kilka różnych przetestować sobie i wybrać ten który by mi odpowiadał.

Polecam Virtual Box, sterowniki trzeba “zawsze” instalowac z danego systemu dla danego systemu pzdr.

No właśnie więc się zdziwiłem odpowiedzią kolegi ponieważ ja tego systemu nie mogę nawet zainstalować więc jak mam z niego zainstalować sterowniki hymm… ?

Uruchom tę Mandrivę, i podaj wynik:

uname -a

Teraz wypisz nazwy(z wersjami) dystrybucji, które Ci nie chcą wystartować.

Przydałoby się jakoś sprawdzić czy to nie wina KMS. KMS i tam inne rzeczy można jakoś wyłączyć - wtedy X-y powinny załadować sterowniki Legacy.

Sasi podaj prosze konfiguracje sprzetowa, wersje systemow ktore probujesz instalowac i sprobuj odpalic zwykly live nierozpoczynajac instalacji, sprawdz w windozie jaka masz wersje biosu pzdr.

P. Główna: AsRock Dual 775-VSTA

Procesor: Pentium IV 3,06 Ghz

Ram: 1,5 GB

Grafika: GeForce 8400 GS 512MB

BIOS: American Megatrends Inc. P1.30,2006-07-07

Wersje linux-ów które nie działają:

-Ubuntu 10.10

-Fedora 14

Działa:

-Mandriva Free 2010

Działa ale źle:

-OpenSUSE, źle w sensie że raz zadziała raz nie… i jak zadziała to w trybie FailSafe(raz się włącza tryb tekstowy raz normalnie system[TAKTAK WIEM DZIWNE ALE MÓJ KOMPUTER POTRAFI WSZYSTKO] a jak się uruchomi to działa jak XP bez instalacji sterowników graficznych[czyt. wolne wczytywanie okienek itp.]) .

Gdy próbuję odpalić zwykły live jest identycznie ładuje się chwile i wyskakuje ten dziwny ekran.

Efekt “UNAME -a” w OpenSUSE (bo mindrivę zastąpiłem właśnie OpenSUSE…) Linux-h901 2.6.37.1-1.2-default 1SMP 20-11-02-21 10:34:10 +0100 i686 i686 i386 GNU/Linux

Instalacja sterowników NVIDII w openSUSE: http://en.opensuse.org/SDB:NVIDIA_drivers

To mnie nie zadawala tym bardziej że się openSUSE nie chce włączyć ;/

Rozwiązanie opisywanego problemu dla OpenSUSE 11.3 zostało podane w jednym z numerów Linux Magazine.

Powinieneś:

Ok Ok. tylko przy instalacji sterowników na OpenSUSE instalator musi się połączyć z internetem a tu zaś problem bo przy konfiguracji internetu jest do wyboru tylko zakładka DSL a np. Szerokopasmowe, DSL itp. są zablokowane i nie da się ich otworzyć.

Nie lepiej założyć oddzielny temat?

Dobrze, więc ten temat dotyczy innego problemu więc proszę bardzo o jakąś konkretną pomoc w tej sprawie.

Dodane 02.05.2011 (Pn) 0:30

Odświeżam. Nikt niema żadnego pomysłu ??. To może ile i jakie linuxy posiadają “wbudowane” sterowniki do grafiki tak jak np. Mandriva która działa normalnie?