Dziwny problem z klawiaturą - pomoc?

Witam! mam od wczoraj dziwny problem z klawiaturą, tzn nie działają mi klawisze numeryczne nad literami, z wyjątkiem przycisków 5 i 6. - zaznaczam nie chodzi o klawiaturę numeryczną z boku, tylko tą na górze. Nie tylko nie moge wpisywac tu cyfr ale nie moge robic znaków które normalnie robi się z 'shiftem" wiec ani małpa, ani wykrzyknik etc… szukalem w internecie ale nigdzie nie ma rozwiazania, choć taki problem miało pare osób. ktoś ma jakiś pomył o co może chodzić i jak to naprawic? odłaczanie klawiatury, wyłaczanie komputera i zmiana sterownika nie pomogły. Pozdrawiam

Masz możliwość podłączenia do innego komputera i sprawdzenia, czy wszystko działa?

Anyway wejdź w Panel Sterowania -> Region i język -> Zakładka Klawiatury i języki -> Naciśnij Zmień klawiatury… -> Zakładka Ogólne -> Sprawdź, czy językiem domyślnym klawiatury jest Polski (programisty). To jest opis dla Windows 7, ale w Vista oraz XP było chyba podobnie.

W sumie prawie w każdym języku da się zrobić () 90 #$%@ itp, więc najlepiej będzie jak podskoczysz do kolegi i podłączysz klawiaturę jeśli wejscie PS2 to radze na wyłączonym pc podłączać :wink: jeżeli też nie działa u kogoś Sprawdź Czy może są piny powyginane na kablu ewentualnie wyszysc pod klawiszami… ale nie wiem czy to cos pomoze

sprawdzilem, tak jest Polski programisty ustawiony… może to poprostu jakiś błąd z samą klawiaturą… choć dziwne jest to że szperając w google napotkałem na dokładnie identyczny problem u kilku osób na forach. jednak nigdy nikt nie podał rozwiązania.

ps. dzis nie mam jak sprawdzić jej na innym komputerze, jutro wezme do znajomego i sprawdze.

ps2. inna klawiatura działa dobrze więc wykluczam problem systemu

Przeleć anty wirem… jak chcesz to mozesz poszukac sterowników do klawy co ludzie rzadko robia (wątpie czy to cos da). P.s jak przeszukales google to wyskoczyly ci tematy to tez im 5 i 6 tylko dzialay?

ze sterownikiem juz probowałem.

tak dokladnie,ludzie mieli ten sam problem, więc nie działającą cześć numeryczną nad litermia z wyjątkiem cyfr 5 i 6 - mega dziwna sprawa.

ok dzieki za pomoc, sprawdze wieczorem lub jutro u kumpla czy na innym sprzęcie działa. chyba ze ktoś wpadnie na coś genialnego niech pisze;)

pzdr

Powiem tak, faktycznie dziwna sprawa. Tak z ciekawości przywróć może system kiedy działało.

Sprawdź Anty wirem

Zmień jezyk Klawiatury na inny np na Angielski. Bardzo mnie ciekawi czy coś zmieni :wink:

Podejrzewam że może stery domyślne są walnięte. Ja bym zgrał na nowo stery domyślne do Windy C:\Windows\system32\DRIVERS\i8042prt.sys

C:\Windows\system32\DRIVERS\kbdclass.sys znajdziesz je pewnie na płytce z winda albo google : D

Miałem to samo i wiem co zrobić.

Kolega to informatyki mi to zrobił. Okazało się że klawiatura jest zakurzona od środka.

Masz teraz 2 opcje.

1.Oddaj klawiature do serwisu. za nie wielką opłatą ci to zrobią

2.Kup nową klawiature