Dzwięk charczy, zacina się

Wiatam. Mam problem z odtwarzaniem dzwięków w Windows 7 (64). Wszystkie dzwięki brzmią jak by procesorek karty dzwiękowej, albo dysk był przeciążony. Wiem na pewno że nie jest to problem sprzętowy gdyż mam zainstalowany również Win XP na innej partycji i tam wszystko jest OK. Zmiana próbkowania, całych sterowników, priorytetu odtwarzacza nie pomogła. Proszę o pomoc ![-o<

Weze , podam ci przykład.

Leci piosenka pim pam pim pam i nagle się zacina i jest takie ciągłe przez pare sekund piiiiiiiiiiiiiiiiiiim i leci dalej pim pam pim pam.

Sprawdź podczas odtwarzania muzyki w jakim stopniu CPU jest obciążone ( Alt+Ctrl+Delete zakładka Wydajność ).

Pozdrawiam!

Podaj więcej szczegułow o kompie swojm.Jaki masz procek? I jaką kartę dzwiękową(jakiej firmy? Bo miałem podobny problem na swojm laptopie, pomodło mi np. Zainstalowanie starszych sterowników do karty . . .

Pozdrawiam.

Tez tak miałem. Usuń wszystkie sterowniki dźwiękowe, a nastepnie w Menedżerze urządzeń wyszukaj swoja kartę (będzie się na pewno nazywała Kontroler audio w zakładce Nieznane urządzenia). Kliknij 2 razy > Zakładka Sterownik > Aktualizuj sterownik > Przeglądaj mój komputer… i tam wskaż płytę lub katalog ze sterownikami i zainstaluj je. Ja w ten sposób rozwiązałem zacinanie się dźwięku na XP, Viście i teraz na 7 :slight_smile:

Pozdrawiam

Rozwiązałem problem.

  1. Ściągamy sterowniki Realtek HD Audio (Audio VT 080222),

  2. Następnie należy dane archiwum winrara wypakować,

  3. Robimy aktualizacje oprogramowania z poziomu menadżera urządzeń podając ścieżkę do tego folderu,

  4. Czekamy aż się zaktualizuję, restartujemy komputer :slight_smile:

naturlich123 , to samo napisałem przed tobą. Po co powtarzasz #-o