Dźwięk "Ding.wav" + Pulpit + wciskanie klawiszy na klawiaturze

Witam

 

Mam problem z wyłączeniem irytującego dźwięku “Ding.wav”, który pojawia się podczas wciskania klawiszy na fizycznej klawiaturze (nie ekranowej) będąc na Pulpicie. Zaznaczam, że komputer, system i klawiatura są sprawne.

 

Opis identycznego problemu znalazłem na stronie, która znajduje się tutaj. W odpowiedzi napisano, że tak po prostu został zaprojektowany Windows. Będąc na pulpicie i wciskając klawisze na klawiaturze, system szuka pliku/skrótu rozpoczynającego się na daną literę/znak/cyfrę. Jeżeli zostanie odnaleziony to go podświetla, jeżeli nie to odtwarzany jest dźwięk “Ding.wav”.

 

Przede wszystkim, wiem że jest możliwe wyłączenie tego irytującego dźwięku w takiej sytuacji, bo na dwóch laptopach do których mam aktualnie dostęp takie zjawisko nie występuje, ale nie wiem dlaczego.

 

Zaznaczam, że w ustawieniach “Ułatw korzystanie z klawiatury” w “Centrum ułatwień dostępu” w panelu sterowania mam wyłączone wszystkie “pomoce”.

 

Oczekuję konstruktywnej odpowiedzi i proszę mi nie pisać “Wyłącz dźwięki systemowe i po problemie” bo to nie jest rozwiązanie.

 

================================================================

Chciałbym dodać, że “Ding.wav” jest standardowym dźwiękiem systemowym. 

================================================================

 

Pozdrawiam.