E6420 - Intel Core 2 Duo czy Intel Dual Core?

Czy procesor E6420 2.13GHz 4MB to Intel Core 2 Duo czy Intel Dual Core?

Czym różnią się te dwa typy procesorów?

Który jest lepszy?

To jest C2D który jest lepszy od dual core.

core 2 duo jest to jeden procesor z dwoma rdzeniami, a dual core są to fizyczne dwa procesory, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi :wink:

pozdro

Dual Core ma mniej cache - 1mb

Jeśli dobrze rozumie to sie mylisz. Dual Core to jeden procesor z dwoma rdzeniami.

Cały czas zastanawiam się który lepszy. Jeśli chodzi o gry, jedni pisza tak inni inaczej. Sama posiadam dual core Pentium D 2.8 i sama niewiem czy E6320 bedzie lepszy(bez kręcenia).

będzie wydajniejszy.

Dużo lepszy ale mając C2D to po prostu trzeba kręcić bo po co marnować jego pełną moc :mrgreen:

pentium d - niezrób tego błendu co ja i niekupuj tego syfu. porażka oc odpada. temperatury 50-75 na standardzie. mocy żre w chu…

E6320 bendzie lepszy na 100%

Pentiuma D mam już 7miechów niekręce go a wiatrak wsadziłam ASUSA Silent Knight i w stresie 47C. Nienażekam ale już niemoge doczekać sie zmontowania tego z E6320 brakuje mi tylko płyty głównej(nad która sie jeszcze zastanawiam)

Już ma

Ale do dobrego OC to się nie nadaje

A co lepiej się nadaje E6420 czy E6750?

jak widać po nomenklaturze E6420 będzie miał wyższe taktowanie.

Najlepiej E4500 popatrz:

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=218961

ładnie poszedł :mrgreen: i to bardzo ładnie tylko szkoda że nie ma napięcia napisanego.

Jedna sztuka do tego pokazówka Intela ES, 4,8 ghz to trzeba mieć kaskadę, di, ln2, płyta pewnie zmodowana, proc selekt i drogie Cruciale zapewne też selekty faty D9.

6750 nowa rev G0 ładnie się kręci.

Do czego ma być, jak gł gry E2160 +mocniejsza karta, więcej ramu.

Tobi , źle go zrozumiałeś. On pytał się, czy E6420, to Core 2 Duo czy Dual Core.

No więc ja Ci odpowiem, że ten procesor to Core 2 Duo. Wystarczyło w sklepie sprawdzić nazwę.

Ok, dzięki za pomoc, już wszystko jasne. :slight_smile: