>> Emulowanie Windowsa XP na Viście <<

Na wstępie mówię iż nigdy się w to nie bawiłem…

mam Viste Ultimate 64 bit i chciałbym za pomocą jakiegoś programu (tylko jakiego?) emulować xp na niej ( i jak?) , jak zwykły program uruchomić…

i nie mam pojęcia co i jak…

nie chcę instalować xp’ka jako drugiego systemu i na pewno nie będę sie pozbywał visty , gdyż jest mi potrzebna

xp jest mi tylko potrzebny do grania w radiu internetowym i TYLKO

ktoś pomoże? :frowning:

Hmm… niema takiego emulatora albo takiego czegos ale wiem ze jest wersja portable xpka ktora zajmuje 700 mb i odpalasz ja z plyty nietzreba go instalowac…ale…jest to…NA PEWNO PIRACKI SYSTEM :stuck_out_tongue:

Możesz też spróbować podkreślam spróbować odpalić ten system na programie Virtual PC 2007

Użyj szukajki [mój temat] -> link do Windowsa XP z IE 6 lub 7 w formacie .iso.

Używasz VirtualBoxa lub Virtual PC 2007.

Tak, jak tu już wspomniano możesz użyć maszyny wirtualnej, do emulowania tego XP-ka “wewnątrz” goszczącej go Visty. Na przykład przy pomocy VirtualBox, posiadającego ciekawą funkcję wyświetlania/uruchamiania okien w emulowanym systemie w “trybie zintegrowanym”, dzieki czemu można uzyskać taki efekt:

capture10242008165325ag0.th.png

Watą tegiego rozwiązania jest to, że uruchomienie byle programiku na emulowanym XP powoduje zajęcie przynajmniej stukilkudziesięciu MB pamięci z systemie hosta. No i tak średnio licząc - jakieś 2-3GB miejsca na dysku.

Dodatkowa sprawa - musisz mieć licencję na nie OEM-ową wersję XP, lub korzystać z oferowanych przez Microsoft obrazów maszyn wirtualnych, działających przez jakiś określony czas. Zwykle kilka miesięcy

P.S. A dlaczego nie możesz odpalić tego radia internetowego na Viście? Może lepiej spróbować rozwiązać ten problem, zamiast stwarzać kolejne instalując wirtualne komputery? :slight_smile: