Excel - wartośc komórki zależna od zawartości innej kolumny

Witam. Mam mały problem. Otóż mam dokument w Excelu, który obecnie posiada jedną kolumnę, w której w każdym wierszu jest ciąg znaków, wśród których jest nazwa firmy. Chciałbym uzyskać w kolumnie obok konkretny “przydział” do danych firm. Przykładowo:

Firma A -> Magazyn

Firma B -> Dział handlowy

Firma C -> Magazyn

Wymyśliłem, że uzyskam to za pomocą funkcji "SZUKAJ.TEKST i JEŻELI coś w tym stylu:

I fakt faktem, to działa, jednak nie wiem jak dodać kolejne “warunki”, tak by tylko przeciągnąć potem formułę do innych komórek. Zamiana “Fałsz” na ponownej JEŻELI… nie daje zamierzonego efektu.

 

Będę wdzięczny za pomoc, jeśli ktoś wpadnie na pomysł jak mogę to zrobić :slight_smile:

Daj jakiś przykład bo na sucho ciężko się pisze :wink: IMO zamiana tego fałsz powinna działać.

Hej,

A w funkcji głównej po prostu dodałbym jeszcze funkcje czy.błąd, żeby określić, czy w ogóle znaleziono dane wyrażenie. Brak tego powoduje, że po dodaniu drugiej funkcji jeżeli pojawia się błąd #ARG. Funkcja wyglądałaby więc tak:

=JEŻELI(CZY.BŁĄD(SZUKAJ.TEKST("Firma A";A1))=FAŁSZ;"Magazyn";JEŻELI(CZY.BŁĄD(SZUKAJ.TEKST("Firma B";A1))=FAŁSZ;"Dział handlowy";"FAŁSZ"))

Pozdrawiam,

Dzięki :slight_smile: Teraz działa jak należy. Nawet nie wiecie ile to pracy mi to zaoszczędziło.