Fedora 13 i Sound Blaster Audigy SB0570

Witam, mam bardzo głupi problem. Otóż zamontowałem w/w kartę aby korzystać z dźwięku przestrzennego 5.1, zintegrowana karta wydaje szum. Po zamontowaniu karty system Fedora 13 x64 bez problemu wykrył. Dźwięk 5.1 działa lecz podczas odtwarzania plików mp3 z głośników wydobywa się zgrzyt lub program się zawiesza.

Karta w 100% sprawna.

Co mam zrobić aby działa bez problemu ?

jedyne co mi przychodzi na myśl to pobawienie się przełączkami w sterowaniu głośnością (szczególnie (nie)słynne IEC).

Możesz sprecyzować ? Tych przełączek to nie mam dużo bo tylko trzy. Przód , tył i centralny.

Sprecyzuj jeszcze czy w jednym odtwarzaczu, czy tylko mp3 itp.

Jeśli tylko w odtwarzaczu to spróbuj VLC lub QMMP.

A co do regulacji głośności.

Jeśli masz GNOME lub KDE (w XFCE chyba też gdzieś było) to jest jakaś regulacja głośności.

Jeśli jest za mało suwaków i przełączek to w GNOME kliknij Preferencje, w KDE z menu poszukaj Ustawienia Kmix, a XFCE pewnie podobnei jak w GNOME. Tam uwidaczniasz kilka(naście) przełączek suwaków itp., w sumie powinno być więcej niż kilka (no chyba przez 2 lata sterowanie głośnością nie zubożało). No i po uwidocznieniu IEC[JakaśLiczba] trzeba to z reguły wyłączyć, można też spróbować włączyć jak jest wyłączone. Jak takiej opcji nie ma to nie mam pojęcia stąd te trzaski.

W wszystkich odtwarzaczach.

Gnome