Firefox - blokowanie materiałów video

Część materiałów video nie wyświetla mi się gdy przeglądam je przez FireFoxa. Gdy te same strony oglądam przez Edge wszystko działa. Próbowałem wyłączać w FF wszystkie dodatki w tym te, które mogą blokować (uBLock Origin, Greasemonkey) ale niestety nie pomogło. Próbowałem dezaktywować firewall i antywirusa ale też nie przyniosło efekty. Grzebałem też w ustawieniach FF ale niczego się nie dokopałem… Poniżej link do przykładowej strony gdzie materiał video nie jest dla mnie dostępy:

 

http://milanos.pl/vid-153744-Rio-Gimanstyka-kiedys-i-dzis—1950-vs.html

 

Co może być przyczyną? Jak sobie z tym poradzić?

Po lewej stronie paska adresu kliknij na ikonkę w kształcie tarczy i ,wyłącz ochronę dla tej strony"

Sprawdź w ustawieniach dodatków na karcie z wtyczkami - przy każdym dodatku jest po prawej stronie rozwijane menu i tam możesz mieć blokadę lub pytanie o aktywację. Automatyczne włączanie zwłaszcza Flash Playera czy Silverlight nie jest wskazane ze względów bezpieczeństwa.

Gdy wyłączona ochrona przed śledzeniem, wyłączone blokowanie treści, to nie ma ikonki tarczy na początku paska adresu.

Drugie, to jakaś aplikacja blokuje adwertising i filma niet. Chodzi o reklamy przekierowujące. Ublock Origin blokuje reklamy, ale to dziurawe sito i można ten film oglądać. Ale z włączonym rozszerzeniem Disconnect, już jest tylko puste miejsce po filmie. Wyłączenie Disconnect skutkuje, że film się pojawia i nawet idzie na tej stronie.

001566.jpg

 

Rozumiem, że MAck może korzystać z innej aplikacji do ochrony przed szpiegostwem, niedostępnej w Edge, a działającej w FF, jakieś Ghostery itp

Problem raczej tkwi w ustawieniach Firefoxa bo ten materiał u mnie działa.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

To rozwiązanie sprawiło, że dany film mogłem zobaczyć w FF! ale jeśli dobrze interpretuję to jednocześnie sprawia, ze wyłączam w pełni mechanizm ochronny FF. Czy da się jakoś zawęzić to wyłącznie by nie filtrował tylko tego typu materiałów? Czy gdzieś w FF można to ustawić?

 

Przestawiłem wszystkie wtyczki na “Zawsze aktywuj”, uruchomiłem ponownie FF i niestety nadal nie działało :frowning:

 

Oprócz pakietu Nortona i Piriform CCleaner nie mam chyba innych aplikacji, które mogłyby blokować. Próbowałem je wyłączać ale nie pomagało :frowning:

 

Póki co zrobiłem tak:

  1. Wyłączyłem ochronę na danej stronie zgodnie z sugestią kl65.

  2. Zainstalowałem dodatek Disconnect, o którym pisał Bogdan_G. Na danej stronie go ustawiłem na tryb Blacklist i ustawiłem blokowanie wszystkiego bez facebooka.

 

Działa, dzięki :slight_smile: