Firefox - jak zmienić wyszukiwarkę Yahoo na Google

W Firefox, świeżo po instalacji, domyślną wyszukiwarką paska adresowego jest Yahoo. Nie bardzo mi to pasuje i chciałbym mieć tam Google. Można to jednak zmienić wyłącznie edytując about:config, a boję się coś tam sknocić. Jeżeli ktoś czuje się na siłach, proszę o poradę, co należy zmienić, poczynając od browser.search.defaultenginename

Firefox 8.01

Windows XP Professional SP3

Domyślna wyszukiwarka dla paska adresu zmieniła się z Google na inną

Wyszukiwanie fraz poprzez wpisanie w pasek adresu korzysta domyślnie z Google, jednak niektóre programy mogą to zmienić. Dzieje się tak po nieuważnym zaznaczeniu takiej opcji przy instalacji obcego oprogramowania np. Winampa. Aby powrócić do domyślnego ustawienia należy wejść do edytora ustawień Firefoksa poprzez wpisanie about:config w pasek adresu i zatwierdzenie ostrzeżenia, które się pojawi. Następnie wpisując keyword w pole filtra odnajdujemy klucz keyword.URL. Klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i z rozwiniętego menu wybieramy Resetuj. Aby móc korzystać z tej funkcjonalności klucz keyword.enabled musi mieć wartość true.

Źródło

Nie pomogło: keyword.URL już jest pusty, a Yahoo nadal funkcjonuje jako wyszukiwarka paska adresu :frowning:

Może to rozwiąże problem

http://www.lancelhoff.com/remove-yahoo- … m-firefox/

Ależ ja nie mam Yahoo toolbar. I nigdy nie miałem.

A nie prościej kliknąć na pasek wyszukiwania. Znajduje się on obok paska adresu. W ikonę Yahoo. Wybrać zarządzanie wyszukiwarkami i ustawić Google jak pierwsza wyszukiwarka.