Folder "Prefetch"

Kiedyś na tym forum przeczytałem że ten folder należy opróżnić raz góra dwa razy na miesiąc.Tak uczyniłem kiedyś.I teraz zauwazyłem że ten folder od tego czasu jest cały czas pusty, a długo załacza mi sie system , co może być przyczyna ze ten folder wcale sie nie zapełnia choć chyba powinien. Dodam tylko że długo wgrywaja mi sie tapeta i ikony i z tąd to podejżenie o błąd w tym folderze.

zobacz http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35984& :slight_smile:

Dane funkcji Prefetching są zlokalizowane w rejestrze:

Start >>>Uruchom>>> regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager\Memory Management\PrefetchParameters

EnablePrefetcher jest ustawione domyślnie na 3. Wartość ta może przyjąć następujące liczby:

0 - wyłączone

1 - włączone dla startu aplikacji

2 - włączone dla startu systemu

3 - włączone dla startu systemu i aplikacji

Zalecane jest mieć tą funkcję włączoną. Z kolei prawdą jest, że Prefetching zajmuje miejsce na dysku, wymusza stałą obecność monitoringu puszczonych w ruch aplikacji i jest pamięciożerne. Wyłączenie tej funkcji lub uaktywnienie jej tylko dla plików boota pozwoli na uwolnienie zasobów systemowych i oszczędzenie miejsca na dysku. Można spróbować to całkowicie wyłączyć mając mało RAMu (poniżej 128). Należy to przetestować wnikliwie gdyż na różnych komputerach i różnych konfiguracjach skutki tej akcji mogą być diametralnie różne! Z pewnością wyłączamy jednak przeprowadzając jakieś testy/benchmarki, gdyż jej działanie zafałszowuje wyniki.

Okresowe czyszczenie folderu Prefetching:

Start >>> Uruchom>>> Prefetch

Przyciskamy Ctrl-A i kasujemy.

Windows XP Prefetch Clean And Control -rogramik, który czyści loga funkcji prefetching i kontroluje jej parametry

Zródło SE_logo130.gif

Niestety nic nie pomogło. Ani program a wartasć tego klucza mam ustawione na 3, a folder nadal pusty :cry:

To w taki ukałdzie lekturka: Optymalizacja XP: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

Sorry, ale nic nie pomogło… :frowning:

  1. Kasujesz całą zawartość C:\WINDOWS\Prefetch

  2. Uruchamiasz Panel sterowania\Narzędzia administracyjne\Usługi\Harmonogram zadań\Stan usługi\Uruchom

  3. W Start\Uruchom… wklejasz “Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks”

  4. Uruchamiasz Panel sterowania\Narzędzia administracyjne\Usługi\Harmonogram zadań\Stan usługi\Zatrzymaj

  5. Start\Wyłącz komputer\Uruchom ponownie

Ja tak odzyskałem plik “layout.ini”.

Przez pierwszych kilka uruchomień, system odpalał się dłużej (około 1’30").

Teraz (razem z firewallem i antywirem) odpala się szybciej (około 45").