Foldery: zmienianie właściwości

Cześć, mam pytanie, może trochę banalne: gdzie mogę zmienić właściwości folderu?

Używam Windowsa 7, nie mam pojęcia gdzie one się znajdują. Chciałbym posortować foldery nie według nazwy, typu czy rozmiaru a według roku,

lecz pierw chciałbym zmienić go folderowi. Może potrzebuję jakiegoś programu? Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

Z góry dziękuje za pomoc.

Otwierasz folder , na pasku menu [jeśli brak - organizuj/ układ i zaznacz], Widok/sortuj według , wybierz Więcej [lub Widok/wybierz szczegóły] .

W szczegółach zaznaczasz co potrzebne i przesuwasz na jakiej pozycji jest wyświetlane .

Tak jest we wszystkich systemach Windows .

Dzięki za odpowiedź i chęci, ale nie o to mi chodziło. Chciałbym się dowiedzieć gdzie czy za pomocą jakie programu mogę zmienić właściwości folderów.

Chciałbym nie sortować ich według nazwy, typu czy tam rozmiaru a czegoś innego.

Np. Total Commander oferuje taką opcję.

Nie widzę w nim tej opcji, owszem, można poprzez niego zajrzeć we właściwości folderów, ale nie o to mi chodzi bo to mogę zrobić też klikając prawym przyciskiem myszki na folder i wybierając właściwości. Po co mogę sortować foldery według nr lub roku jeśli nie mogę ich nigdzie ustawić?

Pliki -> Zmień atrybuty…