FORMAT _ KROK PO KROKU - kilka możliwośći?

:frowning: WItam to znowu ja chciałem sprecyzować mam windows xp professional i chciałbym wstrzelić formata w biosie ale przy starcie kompa moge wejść do tych całych ustawień first boot device przez klawisz F8. Jeśli płyta mi sie bootuje to i tak żeby sformatować w biosie musze wybrać napęd CD-rom jak pierwszy i co potem. Włożyć płyte i rozruch z dowolnego klawisza czy włożyć płytke już w systemie ponownie uruchomić kompa wejść przez F8 do biosa wybrać pierwszy cd-rom jako nośnik rozruchu wyszukiwania systemu enter i jazda. I prosze jeszcze powiedzieć mam neostrade i czy musze wcześniej przed formatem wyciągnąć kabel z gniazdka i dopiero zaczynać te wszystkie czynnośći. Sam nie wiem a chciałbym zrobić po raz pierwszy format samodzielnie :frowning:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight= :?

Wkładasz płytę do CD-rom uruchamiasz ponownie komputer , wchodzisz w BIOS ustawiasz by startował z cd zatwierdzasz i pojawi się prośba o naciśnięcie dowolnego klawisza klikasz i dalej już praktycznie odpoczywasz , co do neostrady to odłącz ją.

ehhhh…Wytłumacze bardzo dokładniee :smiley: Więc:

Wchodzisz do biosa(jakim kolwiek klawiszem)Ustawiasz CD ROM jako pierwszy do bootowania.Zapisujesz ustawienia,robi sie restart kompa.Wkładasz wtedy płyte z windą.pokazuje ci sie żeby nacisnąc jakiś klawisz.Naciskasz i instalacja systemu.potem postępujesz zgodnie z tym co na ekranie masz.Jak dochodzisz do momentu wyboru dysku naciskasz (chyba F ale powinno być napisane)Wybierasz jaki system plików chcesz.Do XP to raczej NTFS.I już sie formatuje.Zejdzie sie z tym z godzine jak masz dysk spory.Tylko nie bierz szybkiego formatowania! !!

Co do neostrady to podczas formatowania kabla nie musisz odłączać.Dopiero przy instalacjii modemu ale to wyczytasz w instrukcjii

Pozdrawiam

".Tylko nie bierz szybkiego formatowania! !!

dlaczego nie bra ć szybkiego?

bo jak nie chce smieci to lepiej dokładne.Ale można szybkie ja tam nie wnikam

rlk120 NTFS nie budzi zaufania ja mam sygate40giga i wiadomo że nie zrobie partycji poniżej 2giga a właśnie czy moge podczas wpisywania rozmiaru parycji wpisać nie jakieś wszukane liczby np C:8789 tylko do zaokrąglenia 10000mega. Jak to jest??

Z tym to oakurat wszystko jedno

Ja robie zawsze szybkie i wszystko dziala elegancko. A robie wszystko doklanie z zegrakiem w reku 24 min:) Znaczy samameu malo co robisz:P

Podstawowy błąd większości stawiających system :!:

Podczas instalacji zalecane jest odłączenie wszelkich połaczeń.

Instalacja NEO czy karty sieciowej i wetknięcie do niej kabla sieciowego dopiero po instalacji antywira :!: :!: :!:

Złączono Posta : 07.11.2006 (Wto) 18:04

:o :o :o

Bardzo ciekawa teoria.