Formatowanie baterii w telefonie

…samsung GT-S5363 Galaxy Y na android 2.3.6

Czy baterie w takim telefonie trzeba formatować ? Jeśli tak to ca mam robić aby maksymalnie zoptymalizować ten proces ?

PS>W opisie tego telefonu jest napisane m.in

Z góry dzięki wszystkim za pomoc

Ogólnie rzecz biorąc nowych baterii litowo-jonowych, litowo-polimerowych formować nie trzeba.

Google -> https://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=formowanie+baterii

Niektóre nowe baterie np. nie lubią być rozładowywane do “samego końca” jak to się robi przy formowaniu. Odczytaj z nalepki jaką masz baterię i zobacz w google co będzie dla niej najlepsze.

Ile razy padnie jeszcze to pytanie? Wystarczy zajrzeć tylko do google…

Widzisz bo mi nie chodzi o “Teorię i Filozofię” formatowania baterii, ale jak i czy w ogóle mam formatować nową baterie w Samsung GT-S5363 Galaxy Y . Zresztą sam widzisz że używam słowa formatować bo słowa formować do dziś nie znałem a Google jakoś mnie utwierdził (po wynikach) że szukam dobrze

Nie trzeba formatować po prostu najlepiej będzie jak parę razy naładujesz do pełna jak będzie pisać że koniec baterii :stuck_out_tongue:

http://nokiahacking.pl/formowanie-bater … -vt957.htm

ja zawsze formuje 3 razy tak po 12 godzin i nigdy nic złego się z baterią nie stało. Więc napewno nie zaszkodzi

Takie formowanie raczej niczego nie daje, baterie są już ustawione fabrycznie więc niczego nie zyskujesz a jedynie podejmujesz ryzyko uszkodzenia ogniwa. Baterie tego typu nie lubią cudowania.

Nie wiem o co autorowi chodziło z tą “filozofią i teorią” wszystko co miało być powiedziane to zostało i raczej nic nowego się nie pojawiło :slight_smile:

Podobno dla baterii nie zdrowe jest doładowywanie bo skróca się przez to czas ile bateria będzie miała max pojemność baterie mają ograniczoną ilość cykli coś takiego gdzieś słyszałem…

Dodane 09.05.2012 (Śr) 22:11

Coś w tym stylu nie pamiętam dokładnie :smiley:

Bateria ma elektronikę która ma za zadanie chronić przed przeładowaniem więc formowanie napewno nie zaszkodzi. Może nie dać rezultatów ale nie zaszkodzi. Ile to się słyszy że bateria krótko trzyma…ja nigdy takiego problemu nie miałem a formuje zawsze baterie

Przeładowanie to raczej nie grozi, ale zbytnie rozładowanie to i owszem.