Formularz php

witam,

chciałabym na stronce zamieścić formularz kontaktowy aby ktoś mógł wysyłać do mnie zapytanie dotyczące produktów.

Kod wygląda tak:

no i w momencie kiedy uzupełnię formularz na stronie i klikam wyślij otwiera mi się okno z kodem pliku wyslij.php ;/

może ktoś mi napisać gdzie mam błąd…?

pozdrawiam.

| Imię i Nazwisko: | |
| Adres e-mail nadawcy: | |
| Temat: | |
| Treść: | |
|   |

|

jest to w pliku .html pod nazwa form_kont kod drugiego pliku o nazwie wyslij.php:

[code]<?php if (!nick || !mail || !temat || !tresc) { echo “Nie uzupełniłeś wszystkich rubryk.”; exit; } $wiadomosc = "Imie: “.$_POST[‘nick’].” e- mail: “.$_POST[‘mail’].” Tresc: “.$_POST[‘tresc’].” "; $tematyka = "Nazwa twojej strony - “.$temat; mail ("twojmail@gmail.com”, $tematyka, $wiadomosc ); echo “Dziêkujemy za wysłanie do nas wiadomości,”; echo "

  • o treści: "; echo “Twoje imię:
    ".$nick."”; echo “Temat: “.$temat.””; echo “Twój adres e-mail: “.$mail.””; echo “Treść: “.$tresc.””; ?>

Znaczy, że na serwerze nie ma zainstalowanego php.

tzn? jak mam go zainstalować?

chodzi o takie coś jak xamp?

Tak jeżeli odpalasz to na swoim komputerze lokalnie to musisz mieć na kompie serwer www+php najprościej użyć do tego pakietów jak na przykład xampp, webserv…

Do skryptów PHP po stronie serwera musi być interpreter języka PHP zainstalowany dlatego masz kod zamiast wyniku.

ok, ok.

już to instaluje. a powiedz mi proszę jeszcze ten plik php mam mieć tam gdzie reszta plików strony w jednym folderze czy mam to przekopiować gdzieś do xamppa jak dobrze pamiętam do folderu o nazwie htdocs?

czy też całą stronę tam??

Wszystko do XAMPPA html + php wszystko do htdocs

zainstalowany, wszystkie pliki wrzucone a nadal wyświetla mi kod…

A pliki ładujesz przez localhost albo 127.0.0.1?

Jak wchodzisz na swoją stronę? Klikasz dwa razy na html ? Jeżeli tak to źle robisz.

Otwórz przeglądarkę i wpisz localhost i enter otworzy Ci stronę z folderu xamppa i PHP będzie wtedy działać.

LE: Kolega mnie ubiegł :smiley:

no dwa razy na index.html ale z folderu w xamppie…

jak wpisuję localhost albo 127.0.0.1 to nie wyświetlają mi się pliki do uruchomienia, które są w htdocs tylko pomarańczowa strona xampp for windows…

localhost/nazwa_twojego_pliku.html

Lub jeżeli twój plik nazywa się index.html, a w folderze jest jeszcze plik index.php(pewnie domyślnie instalowany z xamppem) to plik index.php usuń/przenieś w inne miejsce wtedy xampp zacznie twój plik odczytywać jako główny.

ok, usunęłam to co było w htdocs jako index.php oraz index.htm i teraz po wypełnieniu formularza i wciśnięciu przycisku wyślij wyświetla się takie coś

o treści:


    "; echo "Twoje imię: ".$nick."

        "; echo "Temat: ".$temat."

            "; echo "Twój adres e-mail: ".$mail."

                "; echo "Treść: ".$tresc."

                    "; ?>

:frowning:

Sprawdziłem twój kod u siebie nie działał ponieważ przy wyświetlaniu odnosisz się do zmiennych $mail,$tresc… których nie ma. Zamiast nich odnieś się do $_POST[‘tresc’] itd i działa nie ma błędów i mail został wysłany:

Dziękujemy za wysłanie do nas wiadomości,

o treści:

Twoje imię: Tester DP

Temat: Jedziemy

Twój adres e-mail: tescik@qq.lol

Treść: Wesoły tekst

Dodatkowo zamiast /> na końcu daj wtedy nie będzie tych wcięć i każde info będzie od nowej linii.

echo "Dziękujemy za wysłanie do nas wiadomości,"; 

echo "
  • o treści: "; echo “Twoje imię:
    ".$_POST[‘nick’]."”; echo “Temat: “.$_POST[‘temat’].””; echo “Twój adres e-mail: “.$_POST[‘mail’].””; echo “Treść: “.$_POST[‘tresc’].””; [/code]