Fump jak wysyłać maile

Witam

Zainstalowałem program fump ale nie udaje mi się wysłać maili do osób z listy subskrybentów.

Z lewej strony wybieram konta sample [1]

W menu na górze wybieram “Wiadomości” [2]

Następnie zaznaczam wcześniej utworzoną wiadomość o tytule “Zapraszamy” [3]

Klikam na dole przycisk “Wyślij” potwierdzam chęć wysłania do aktywnych subskrybentów ale wiadomości nie dochodzą a w kolumnie “Wysłane” cały czas jest 0 (zero)

Jak próbuje przez przycisk “test wysyłki” [4] przy wiadomość o tytule “Zapraszamy” to wyskakuje okienko i tam mogę wpisać jeden adres. Po wpisaniu i wysłaniu wiadomość natychmiast przychodzi na maila.

link do powyższego obrazka: obrazek

Walczę z tym już parę godzin.

Jak wysyłać wiadomości do większej ilości osób?

Witam.

Przede wszystkim konto “sample” masz nieaktywne. Wejdź w “Menadżer kont” i uaktywnij je (Ikonka obok nazwy musi być zielona).

Ponadto, należy skonfigurować opcje wysyłki (Globalne ustawienia->opcje wysyłki).

Ustawia się sam sposób wysyłki np. serwer smtp i jego parametry. Trzeba ustawić m.in. adres, z którego wiadomości będą wysyłane itp.

Popatrz także na “Opcje konta”.

Uaktywniłem konto sample.

A te ustawienia (Globalne ustawienia->opcje wysyłki) skąd mam wziąć? Czy muszę zakładać jakieś konto np. darmowe na gmail i stamtąd wziąć ustawienia?

Nie musisz zakładać nigdzie konta. Ustawienia te zależą od hostingu i serwera, na jakim masz zainstalowaną aplikację. Przy ustawieniach domyślnych, poczta jest wysyłana do serwera, na którym jest aplikacja, czyli do lokalnego serwera pocztowego. Jeżeli masz już ustawiony adres Nadawcy i poczta jest wysyłana i jest dostarczana, to nie musisz nic zmieniać.

Czy jest jakiś darmowy hosting na którym można zainstalować FUMP-a?

Na cba.pl próbowałem ale nie daje się zainstalować.

Darmowe hostingi już dawno przestały mnie interesować. Mają zbyt wiele ograniczeń - przede wszystkim, ze świecą szukać takich, na których działają skrypty perla. Chociaż pewnie coś się znajdzie zagranicą. Kiedyś testowałem Fumpa z powodzeniem na hostingu Heliohost.org.