r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
maze179

HDD 250GB - BIOS widzi dysk, a Windows 7 nie.

Witam serdecznie

Na początek sprzęt:

Płyta: MSI G41M-P28

Procek: Pentium Dual-Core E2200 2.20GHz (2.75 GHz po OC)

RAM: 4GB DDR3

Grafika: nVidia Geforce 210 1GB

Zasilacz: Cooler Master 460W

2x Dyski WD 80GB ATA

1x Dysk Segate Barracuda 250GB SATA

1x Stacja DVD-ROM TEAC_DV-W524GS SATA

Mój problem polega na tym, że dysk SATA Segate Barracuda jest widoczny w BIOS'ie, lecz nie widzi go system Windows 7, ani instalator Windows. Dysk już miewał wcześniej problemy i jest on uszkoszony (ma bad sektory), ale trzymałem na nim mniej ważne dane. Wszystko było OK, do czasu przeinstalowania systemu. Wcześniej dysk był widoczny i działał bez większych problemów, lecz teraz system go nie widzi, mimo że w BIOS'ie jest widoczny. Sterowniki SATA działają bo stacja dysków i czytnik kart podpięte pod SATA działają bez problemów. Resetowałem już BIOS'a i niestety nic nie dało. Co można zrobić w takim przypadku? Proszę o pomoc. Poniżej kilka screenów ze schematycznymi opisami.

7940303000_1364135816.png

1.PNG

1489849000_1364135818.png

8057740200_1364135819.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, ze ten dysk 250 GB jest nadal podłączony do płyty głównej i zasilacza? Jeśli tak, to odłącz mu oba przewody. Zrestartuj teraz komputer bez tego dysku (istotne, czy restart będzie normalny?) aż do ukazania się Pulpitu. Potem wyłącz komputer, podłącz ten dysk z powrotem, start komputera i sprawdź wszystko (Zarządzanie dyskami) po tej operacji.

Dobrze by było odłączyć też czytnik kart na czas tej próby.

PS. Zauważ, że brak jest w Zarządzaniu dyskami (przynajmniej ja nie widzę) napędów z literami F i G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r e k l a m a

A czy dysk ST3250310AS nie jest czasem z tej wadliwej serii Seagate? Która po jakimś czasie działania znikała z systemu, i było to bodajże uszkodzenie translatora, aczkolwiek mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem według instrukcji, niestety nic nie pomogło... nadal BIOS widzi dysk, a Windows nie.

Jakieś pomysły?

-- Dodane 24.03.2013 (N) 17:18 --

Ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo (stało sie to kilka dni temu). Ten sam HDD tylko w innym układzie: mam SSD sandisk na SATA2 jako główny i ten Seagate (ten sam typ co Ty masz) na SATA3 (na SATA1 mam DVD). Na SSD mam win8 Pro 64 a ten miał robić za worek na pliki no ale mam to samo co Ty. I czemu tak? Płyta MSI H61M-P22 (B3) ma obsługę standardu SATA2 (czyli tylko do 3GB i HDD ma odpowiednio zdjętą zworkę). Zresztą pracował na nim wcześniej XP 32 i po dokupieniu SSD i win8 został tylko przepięty z SATA2 na SATA3 (wcześniej z płyty XP przeformatowany na NTFS). Sterowniki SATA są AHCI (też na nich wcześniej normalnie pracował). Tak że przyłączam się do czekania na jąś sugestię zanim zacznę mieszać z dyskami. Zainstalowałem sobie już Win8 więc wolałbym go nie stracić. W mojej ocenie wszystko po mojej stronie jest podłączone OK, w biosie wszystko jest jak należy -a czemu w systemie w "Zarządzanie Dyskami" go nie widzi? Dioda się świeci więc zasilanie -wszystko jest. :-(

-- Dodane 23.04.2013 (Wt) 22:59 --

Poradziłem sobie. Wyłączyłem SSD a jako pierwszy wskazałem Seagate. Potem płyta instalacyjna z Win8 i utworzenie nowej partycji -tylko bez instalowania systemu. Po ponownej zamianie SSD na główny botowalny i wejściu do Win8 dysk był już widoczny. Dodatkowo przeformatowałem go na reFS. Sprawdzanie dysku pod kątem uszkodzonych sektorów daje komunikat że jest to zbędne i funkcja nie jest dostępna. Pytanie, czy jak będą pojawiać się nowe Bad sektory (a już są) to dane będą bezpieczne -tylko pojemność będzie się sukcesywnie zmniejszała czy będzie to wyglądało coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu sięZaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0