HP ProBook 6555b Grafika ? most północny?

witam mam problem z laptopem HP ProBook 6555b. Parametry : 

AMD P340 
ATI HD 4250 DDR2 
4 GB ram DDR3 1333MHZ 
dysk 160 GB 5400 Obr 
Windows Vista SP1 X32 Business 

Grafika,most,północny,południowy od AMD. 
Problem polega na tym że laptop się wyłącza nawet w biosie po kilku sekundach.Cud się stanie jak Windows zdąży się załadować, jak się system włączy to już chodzi stabilnie ale jak się zapoda GPU obciążenie to wentylator włącza się na 100% swojej mocy i po 5/10 sekundach laptop wyłącza się. Wentylator włącza się tak nawet przy oglądaniu filmu na YouTube ale laptop się nie wyłączy. Pasty wymienione termo pady też wymieniłem. Powiem tyle że ten problem zaczął narastać z czasem aż się stało że laptop nie chciał się włączyć, kody Diod wskazywały awarię płyty głównej ale laptop poleżał 2 miesiące nie włączany w częściach więc postanowiłem go złożyć i oto taki sobie jest problem. Zdjęcia lub film dam jutro jak byłby potrzebny. Ten problem jest z każdym Windowsem. Laptopa kupiłem jako używanego z 3 miesięczną gwarancją na allegro sprowadzony z zagranicy, gwarancja się skończyła i zaczął się oto taki problemik narastać. Oznaczenia płyty głównej dam jutro jak byłyby potrzebne, chłodzenie nie rozszczelniło się bo sprawdzałem heat Pipe grzałem z 1 strony zapalniczką a z 2 dotykałem czy jest ciepłe czy zimne temperatura taka sama była na obu końcach 

Liczę na odpowiedź pozdrawiam

Albo się przegrzewa, czyli źle złożone chłodzenie lub uszkodzone i po takiej naprawie należy sprawdzić bezpośrednio na elementach temperaturę cyfrowym termometrem.

 

Lub uszkodzona płyta główna?

chłodzenie dobrze założone pasty też bo wszystko sam robiłem a nie serwis  ten problem zaczął się robić z czasem jak grafikę się obciąży np w 50% to laptop się już wyłącza a procesor ma 50 stopni 

 

A jak mierzysz temperaturę?

 

Jeśli faktycznie się nie przegrzewa, to wygląda, że uszkodzona jest płyta? (karta grafiki)?

 

Naprawa raczej nieopłacalna? bo laptop może mieć ponad 6 lat i mnóstwo godzin pracy.

 

Chyba, że znajdziesz gdzieś tanio na pewno sprawną płytę, to możesz spróbować.

Próbowałem wygrzać kartę grafiki ale się nie udało dalej się wyłącza