II wojna, FPP i wcielenie się w postać żołnierza niem

Kiedy wreszcie powstanie gra FPP o II wojnie światowej, gdzie będzie można się wcielić w żołnierza armii niemieckiej? No kiedy?? Skoro w takiej grze COD możemy grać żołnierzem radzieckim to tym bardziej powinna zaistnieć jakaś gra, w której wcielamy się w żołnierza Wermachtu. Czy nie uważacie, że tego typu gry jak COD, które mialy niby nauczać odwzorowując realia (a właściwie “realia”) historyczne dają wręcz odwrotny efekt? Żołnierze niemieccy są zazwyczaj w takich grach tępi, źli i zezwierzęceni, a reszta świata (nawet Armia Czerwona) dobra i szlachetna. Przecież czasy “Czterech pancernych” juz dawno temu się skończyły. Miłośnicy tego typu gier wręcz nie mogą się doczekać, żeby odbyć walkę na pustyni w oddziałach Afrika Korps, zobaczyć jak z punktu widzenia atakującego wyglądała operacja Barbarossa, Fall Gelb, czy nawet Fall Weiss…

Zagraj w Red Orchestre :slight_smile:

Nie o to mi chodzi. Takie cos to jest też i w Battlefield 1942 :slight_smile: Mi chodzi o grę fabularną bardziej.

Popieram i również czekam na taką grę gdzie będzie można wcielić się w żołnierza niemieckiego mam dość grania aliantami tudzież sowietami.

No tak, ale w większości sytuacji to Niemcy giną. Musieliby wybrać te akcje w których Niemcy wygrali, bo ginąć w każdej misji, albo uciekać i zobaczyć napis “koniec misji” albo jeszcze lepiej - “wygrałeś” to trochę dziwnie

A jacy byli podczas 2 wojny? Chyba nie niewinni, troskliwi itp :stuck_out_tongue:

Poszukaj na niemieckich stronach z grami może taka się trafi jakiej szukasz:P

Enemy territory - online free

Wybierasz sobie strone i jazdaaa 8)

Gra niekoniecznie musi się kończyć wygraną głównego bohatera. Kampania mogłaby się np. kończyć w Berlinie bądź nawet w Stalingradzie. W CoD dalsze losy bohaterów po zakończeniu kampaniii też nie były pokazane. W grze można np. przedstawić kapitulację Rzeszy albo coś w tym stylu.

Ale na pewno nie tępi. Inaczej nie opanowaliby całej Europy :slight_smile: Poza tym z tą niewinnością to też różnie bywało. Jak pisałem - skoro są gry, gdzie można się wciela w żołnierza Armii Czerwonej to tym bardziej powinna być możliowść granai Niemcem :slight_smile: AC też nie była święta…a nawet gorsza w wielu przypadkach. Ale to nie temat o historii :wink:

Zgadzam się. Choć mam wyrobione zdanie na temat Niemiec w czasie II Wojny Światowej, jako aktywny gracz Call of Duty 2 po necie chętnie bym się wcielił w żołnierza III Rzeszy.

Nie zaszkodziło by także, aby była też pokazana II WŚ z punktu widzenia Polaków, bo na to też można narzekać.

Pozdrawiam.

no to panowie… silnik Q3 jest otwarty… możemy zrobić właną gre :wink:

Hehe. To by było chyba najlepsze rozwiązanie, bo nikt by nie nakładal rygoru na na fabułę :wink:

Jason X niby racja… w zasadzie, zrobienie czegoś nie jest az tak trudne… ja sie na robieniu map znam, ktoś by zrobił grafe, ktoś inny “poprawiłby” engin i mamy gre ;D

Tylko pozostaje jedna kwestia. A mianowicie fabula i jak najbardziej prawdziwe odtworzenie wydarzeń, miejsc, co jest mało proawdobopodobne do zrealizowania. Trzeba przeczytać setry książek historycznych, porozmaiwać ze świadkami wydarzeń, pojechać m.in. do Afryki, żeby jak najwierniej odwzorować tereny walk Afrika Korps i wiele innych szczegółów potrzebnych w takiej grze :frowning:

Tu chyba trzeba poczekać na jakąś rewolucje myślową. Kto wie? Może jeśli powstanieCod 4 będize oferował kampanię japońską, włoską i niemiecką :slight_smile:

Jason X a na co Ci odwzorowanie wszytkiego? Ważne aby fabuła sie jakoś trzymała, a reszte idzie dopracować tak aby przyciagało uwage i graczy

Chodzi o to, aby nie była to kolejna strzelanka a la Wolfenstein tylko byl klimat jak w np. CoD i do tego realia historyczne,a więc i otoczenie :slight_smile:

hmm… to może niech ktoś z Was, zainteresowany, napisze fabułę, potem sie wyśle, do firmy produkującej gry, ze ma sie pomysł i moze sie zaciekawią tym :stuck_out_tongue: no i najlepiej nich napisze ktoś jak najstarszy, będzie większe prawdopodobieństwo, ze nie pomyślą, ze ktos sobie jaja robi i naprawdę ma pomysł na grę :smiley: byc może to przejdzie tylko trzeba sie postarać :smiley:

Jet takie firmy dostaja kilkanascie listow dziennie :wink: najlepiej to by było mozna jakieś demko zrobić… to by ich zaskoczyło

I chyba najlepiej jakby zrobiła to firma polska albo inna z Europy Wsch.

Wolfenschanze, ale to jeszcze nie to:

http://www.calaris.com/wolfschanze/pl/