Ikony na pulpicie

Witam!

Zainstalowałem Ubuntu 10.04 Lśniący Lamparcik.

Chciałbym mieć na stałe skróty do folderów na pulpicie (Filmy, Muzyka, Zdjęcia itd)

Jednak nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić jedyne ikony jakie mi się pokazują na pulpicie to jak np. otwieram jakiś dysk to tylko ona mi się pokazuje na pulpicie i po jakimś czasie znika.

Nie chcę aby mi się coś takiego robiło chciałbym mieć stałe skróty do folderów jak to zrobić?

Klikasz na dany katalog PPM – Utwórz dowiązanie (mniejsza o nazewnictwo, to coś jak “skrót” w Windows) i przeciągasz na pulpit, zwyczajne drag & drop. U mnie tak działa.

Co do ikon napędów na pulpicie to jest to domyślne zachowanie – chciałbyś je zmienić?

Witam.

Otwórz terminal i wpisz tam:

ln -s ~/Filmy ~/Desktop/Filmy

i tak dalej.

Tak, tak chciałbym się pozbyć tego aby dyski mi same nie wyskakiwały na pulpit.

Do tego zrobił mi się na pulpicie folder po ikonach od Gadugadu z kłódką i nie mogę go usunąć ;/

gconf-editor → apps → nautilus → dekstop → volumes_visible

Co do drugiego, to usuń plik jako administrator (sudo rm -r folder)

wuuhacz ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif