Ile samolotów jest teraz w powietrzu?

Wiem, że to raczej nie forum na takie pytanie, ale nie znalazłem lepszego :smiley: (a zakładać nowe konto i tym samym zaśmiecać internet dla jednego pytania nie warto).

Jeśli nie wiecie ile samolotów jest w tej chwili w powietrzu, to może napiszcie gdzie można tego typu informację znaleźć.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Według mnie nie idzie tego policzyć może pasażerskie a przecież ile samolotów ma wojsko na całym świecie :x Moze coś by było na stronach lotnisk firm pasażerskich :lol:

Tego to nikt nigdy nie wie.

Ostatnio było kilka przypadków że przywódcy państw twierdzili że to nie ich samoloty strąciły samoloty pasażerskie, wojskowe lub bezzałogowe na terenie innych państw.

Szczególnie jednego państwa. :wink:

Jest jeszcze tzw. UFO - dużo, b. dużo tego UFO za UCHO. :frowning:

Przepraszam, nie doprecyzowałem pytania :slight_smile:

Chodziło mi tylko o pasażerskie i średnie dane w przybliżeniu. Ewentualnie rząd wielkości zjawiska :slight_smile: setki czy tysiące

Znalazłem dane że samolotów pasażerskich jest ponad 18 tyś. Ile z nich naraz lata to nie wiem.

Aha.

Dzięki za pomoc

Samolot nie stoi np. na noc i czeka na lot bo to się nie opłaca. 90% swojego czasu samolot przebywa w powietrzu. Mowa tutaj o samolotach pasażerskich. W Polsce jest zarejestrowanych coś ponad 1100 statków powietrznych. Co do “latadeł” na świecie to ta liczba już dawno przekroczyła kilkaset tysięcy. A pasażerskie to jest tak często na Okęciu o 22LT jest 6 samolotów czekających na podejście do lądowania. To są niewyobrażalne liczby przecież nie zwiększyliby poziomów lotu gdyby nie robiło się coraz ciaśniej.

A tak btw. to pytanie nadaje się bardziej na lotnictwo.net.pl

I tak już prywatnie, rozwalkompa interesujesz się lotnictwem widzę… Myślisz o lataniu zawodowym?

Wiem, ale jak pisałem w pierwszym poście, nie mam tam konta i nie będę zakładał dla jednego pytania :slight_smile:

Interesuję się lotnictwem cywilnym. Chciałbym jakoś się związać w przyszłości (jestem w liceum) z tą “dziedziną”.

Pilotem nie chcę być, bo za duża odpowiedzialność i mam wadę wzorku, dość dużą :smiley:

Proszę bardzo :smiley: jeśli chcesz wiedzieć ile samolotów jest w danej chwili w powietrzu, wystarczy wejść na ta stronkę: http://www.flightradar24.com/ i po prawej stronie wybrać widok Satellite no i gotowe :slight_smile: Jest ich trochę co?

tylko nad rosja i afryka pusto :smiley:

Też latają tylko transpondery mają inną modulację. Dlatego nad polską nie widać np. samolotó LOTu.

Bzdura. Odbiorniki mają zasięg w promieniu 200 - 400 km i nie wszędzie są zainstalowane dlatego nie ma widocznych samolotów nad wieloma obszarami. Do tego wiele samolotów nie ma nadajników ADS-B na pokładzie

Następna bzdura.

Czyli to są Marsjanie?:

lot1t.th.jpg

http://www.planespotters.net/Aviation_P … ?id=156592

PS. Poczytaj na jakiej zasadzie ta strona (i jej podobne) działa i dopiero pisz.

http://translate.google.pl/translate?hl … =firefox-a

Kolego Cedar , zasięg nadajniów to jedno a typ transpondera to drugie. Co z tego że w zasięgu będzie 20 maszyn kiedy tylko 5 ma odpowiedni transponder. To że czasami widać samolot LOTu na tych “radarach” to tylko oznacza że akurat ten tym samolotu ma odpowieni transponder. Niestety takich samolotów LOT ma… niewiele. Więc jeśli ktoś wejdzie na tego typu stronkę i będzie chciał się dowiedzieć ile samolotów LOTu w tym momencie jest w powietrzu to jak myślisz zobaczy wszystie ? Dlatego napisałem że nie widać żeby ktoś nie wysuwał pochopnych wniosów że “nie latamy kiedy wszyscy inni tak”.