INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE 0x000000007b

Wiam, wszystkich forumowiczów, mam tytułowy problem:), tzn. po zmianie płyty głównej win 2000 nie chce wystartować, rzecz normalna jesli chodzie o zmiane czipsetu z via na nforce, powyzszy komunikat wyswietlany jest przy starcie systemu z instalki na starej plycie ( czyli na VIA), próbowałem naprawić system z instalatora CD, instalator wykrywa windowsa, teoretycznie naprawia sektor rozruchowy i dalej ta sama pieśń : INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE, dodam że sprzęt jest sprawny przetestowany, proszę o pomoc.

Panie takie rzeczy to tylko w Erze.

Po zmianie płyty głównej (a szczególnie z innym chipsetem) system należy postawić od nowa :stuck_out_tongue:

nie sprawdzałem czym może być spowodowany błąd, ale uwazam ze problem jest związku zmiany płyty głównej, a jasniej mowiąc nie odinstalowanie sterowników kontrolerów etc. starej płyty po wymianie na nowa :!:

Tak jak fiesta napisał chyba, ze chcesz sie bawić w rejestry.

jak zmieniasz plyte glowna to przed wyciagnieciem starej musisz wejsc do menadzera urzadzen i zmienic kilka sterow na standordowe :

kontrolery ide

kontrolery uniwersalnej magistrali szergowej

urzadzenia sys - wszystko co ma w nazwie stera nazwe starej plyty…

potem wylaczasz kompa, zmieniasz plyte i po uruchomieniu windy wrzucasz stery do nowej plyty i gotowe

beztytuu6im0zc.jpg

w moim przypadku to Chipset SIS